Latvijas cūkkopības nozarei būs grūtības atgūties pēc mēra

Pievienot komentāru
Latvijas cūkkopības nozarei būs grūtības atgūties pēc mēra
Foto: LETA

Ar līdzekļiem, ko cūkkopji saņem kompensācijā par izkautajām cūkām, nevar atlīdzināt visus zaudējumus, kas pašlaik rodas lauksaimniekiem. Tādēļ cūkkopības nozare kādu laiku varētu būt vāja, turklāt nav zināms, vai tā atjaunosies pilnībā, LNT raidījumā “900 sekundes” stāstīja Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra vadītāja Inguna Gulbe.

Saistībā ar Āfrikas cūku mēri ārkārtas situācija no 2.jūlija līdz 1. oktobrim noteikta Aglonas, Krāslavas, Dagdas, Zilupes un Ciblas novadā, Daugavpils novada Ambeļu, Biķernieku, Demenes, Dubnas, Laucesas, Maļinovas, Naujenes, Salienas, Skrudalienas, Tabores, Vecsalienas un Višķu pagastā, Rēzeknes novada Kaunatas, Mākoņkalna un Pušas pagastā un Ludzas novada Brigu, Isnaudas, Istras, Nirzas, Ņukšu, Pildas un Rundēnu pagastā.

Mājsaimniecībās pamazām sākusies arī cūku izkaušana. Informāciju par mājlopu plānoto kaušanu PVD amatpersonas saņem aizvien biežāk. Āfrikas cūku mēra skartajā teritorijā, kurā kopumā tiek audzēti aptuveni 40 tūkstoši cūku, būs jānokauj visas cūkas, kas tiek turētas novietnēs, kurās netiek ievēroti biodrošības pasākumi.