Latvijas biznesa vidi “piesārņo” neaktīvi uzņēmumi. Kāpēc tā?

Komentāri

Joprojām daudzi desmiti tūkstoši neaktīvu uzņēmumu piesārņo uzņēmējdarbības vidi Latvijā. Aktīva cīņa ar tiem ilgs vēl vismaz piecus gadus, tā prognozē Uzņēmumu reģistrs (UR).

Uzņēmumi, kuros mēnešiem nav valdes, nesniedz gada pārskatus un nodokļu atskaites – šādi ekonomiski neaktīvi uzņēmumi joprojām lielā skaitā piesārņo uzņēmējdarbības vidi Latvijā. Pēdējos pāris gados Valsts ieņēmumu dienests un UR aktīvi labo šo situāciju – līdz 1. oktobrim tie likvidējuši jau 18631 neaktīvu kapitālsabiedrību, kas pārsvarā ir sabiedrības ar ierobežotu atbildību jeb tā dēvētie SIA.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vienkāršotās likvidācijas process var ilgt pat 7 mēnešus, tāpēc vismaz nākamos piecus gadus prasīs reģistra attīrīšana no, iespējams, aptuveni 60 tūkstošiem neaktīvu kapitālsabiedrību. Tās raksturojot, valsts galvenā notāre piesauc gan iespējamo iesaisti kādās krāpnieciskās shēmās, gan biznesa neveiksmes.

No valsts puses realizēto vienkāršoto likvidāciju apmaksā nodokļu maksātāji. Lai gan uzņēmēji to arī, iespējams, izmanto, jo pašam likvidēt ir sarežģīti un rada izmaksas, tomēr tas var sabojāt attiecības ar Valsts ieņēmumu dienestu nākotnē.

Šobrīd notiek arī citas reformas, tostarp uzņēmumiem jāpārreģistrē pamatkapitāls uz eiro – nepilnu divu gadu laikā to izdarījuši vien 30 tūkstoši uzņēmumu jeb aptuveni 23%. Līdz nākamā gada 30. jūnijam tas būtu jāizdara vēl aptuveni 101 tūkstotim, bet to nedarīs daudzi neaktīvie uzņēmumi. Nodokļu konsultante sastapusies ar daudzu uzņēmumu maldīgo viedokli, ka pamatkapitāla pāreja uz eiro notiekot automātiski un dokumenti neesot jāsniedz.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl