Latvijai pavērusies cerība kļūt par loģistikas centru Ķīnas preču tālākai izplatīšanai Eiropā

Komentāri
Latvijai pavērusies cerība kļūt par loģistikas centru Ķīnas preču tālākai izplatīšanai Eiropā
Foto: AFP/LETA

Latvija cer audzēt savu tautsaimniecību ar Ķīnas palīdzību! Rīgā šodien notiek nozīmīga mūsu reģiona valstu transporta ministru tikšanās ar Ķīnas delegāciju, lai kopīgi meklētu labāko sadarbības modeli. Latvijai visizdevīgākais būtu kļūt par vietu, no kuras Ķīnas preces tālāk nokļūtu Centrāleiropā un Skandināvijā.

Ķīna, kā zināms, ir pasaules lielākā eksportētāja. Pērn ārējā tirdzniecība Āzijas valstij pārsniedza pat 14 triljonus juaņu, kas ir 2,15 triljoni ASV dolāru – milzīgs apmērs. Galvenās Ķīnas eksportpreces ir datortehnika, televīzijas aparatūra un telefoni, taču būtisku eksporta daļu veido arī automašīnu rezerves daļas un, protams, paši automobiļi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Eiropā šīs preces nonāk pa lētāko, bet reizē arī lēnāko – jūras – ceļu. Latvijas interesēs būtu izveidot dzelzceļa koridoru, lai tieši Rīga būtu punkts, no kura Ķīnas preces nonāk tālāk Eiropā.

Dzelzceļa krava no Ķīnas Latvijā varētu ierasties aptuveni 15 dienās, kas ir trīs reizes ātrāk nekā tad, ja tā ceļo pa okeānu, tāpēc sadarbībā ir ieinteresēta arī Pekina.

Uldis Augulis, satiksmes ministrs:

Valsts ģeogrāfiskais izvietojums padara mūs par tiltu, kas savieno rietumus un austrumus, ziemeļus un dienvidus. Tāpēc Latvija ar savu infrastruktūru, ostām utt. ir interesanta visiem, arī Melnās jūras reģionam.

Šo vīziju tikšanās laikā Augulis paudis Ķīnas pārstāvim, kurš Rīgā viesojas pirmās 16+1 tikšanās ietvaros. Skaitļi simbolizē Centrāleiropas un Austrumeiropas valstis no vienas, un Ķīnu – no otras – puses.

Atbildes vizītē uz Ķīnu mūsu satiksmes ministrs dosies jūlijā.

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl