Latvijā vairāk pērk dārgo šņabi

0 Komentāru
Latvijā vairāk pērk dārgo šņabi
(Foto: LETA)

Pagājušajā gadā degvīna tirgus Latvijā samazinājies par 4,4%, vienlaikus turpinoties tendencei pieaugt premiālā jeb augstākās cenu kategorijas degvīna patēriņam, vēsta dzērienu izplatītājas SIA SPI Distribution (Latvia) pārstāve un degvīna zīmola Stolichnaya vadītāja Karīna Pētersone.

Viņa norādīja, ka pērn salīdzinājumā ar 2013.gadu degvīna kategorija vietējā tirgū samazinājusies par 4,4%. Vienlaikus, lai gan degvīna tirgus Latvijā, līdzīgi kā lielā daļā Eiropas, jau vairākus gadus uzrāda krituma tendenci, gan Latvijā, gan pasaulē pieaugot pieprasījums pēc premiālā segmenta degvīna.

“Pārdošanas dati liecina, ka pieprasījums pēc augstākās kvalitātes degvīniem dažādos tirgos gadā vidēji palielinās līdz pat 8%. Patlaban degvīns ir visvairāk pārdotais alkoholiskais dzēriens pasaulē, savukārt Latvijā tas veido 21% no kopējā legālā alkohola tirgus, izņemot alu,” norādīja Pētersone.

Pētersone arī atklāja, ka 31.janvāris, tiek neoficiāli dēvēts par degvīna dzimšanas dienu, jo šajā datumā 1865.gadā zinātnieks Dmitrijs Mendeļejevs aizstāvēja doktora disertāciju “Par spirta un ūdens savienošanu”, nosakot ideālo ūdens un spirta proporciju, tādējādi liekot pamatu degvīna izveidei.

Viņa arī informēja, ka AS Latvijas balzams pērn saražojusi vairāk nekā 3,3 miljonus dekalitru degvīna, no kā visvairāk pārdotā premiālā degvīna – Stolichnaya – īpatsvars ir 2,7 miljoni dekalitru jeb 82% no kopējā apjoma. Kopumā Latvijas balzams ražo vairāk nekā 50 dažādu garšu un zīmolu degvīnu.

0 Komentāru