Latvijā šogad pieaudzis uzņēmumu bankrotu skaits

Komentāri
Latvijā šogad pieaudzis uzņēmumu bankrotu skaits
Foto: Images Money/Flickr

Latvijā šogad, salīdzinot ar 2013. gadu, par 10% palielinājies uzņēmumu maksātnespēju skaits, informē Coface Latvija finanšu analītiķi.

Bankrotu pieaugums tiek skaidrots ar Krievijas pārtikas embargo situāciju, kas sāpīgi skārusi tieši mazos Latvijas uzņēmējus.

”Līdzīgi kā iepriekš arī šogad rudens un ziemas sezona ir nesusi jaunus bankrotus būvniecības sektorā, kad, izveidojoties piegādātāju nemaksātāju ķēdītei, vājākie uzņēmumi ir spiesti biznesu pārtraukt,” skaidro Coface Latvija izpilddirektors Māris Lukins.

Tajā pašā laikā viņš norādīja – lai arī maksātnespēju skaits 2014. gadā ir nedaudz pieaudzis, šos apjomus noteikti nevar salīdzināt ar krīzes gadiem. ”Šogad Latvijā arī nav piedzīvots neviens tik skaļš bankrots kā Liepājas metalurgs un Plus Punkts maksātnespējas 2013. gadā,” sacīja Coface Latvija izpilddirektors.

Tikmēr, piemēram, Polijā maksātnespēju statistika par pirmo pusgadu uzrāda uzlabojumus – bankrotu skaits valstī samazinājies par 11,5%.

Finanšu analītiķu pieredze rāda, ka bankrotu skaits parasti ‘atbalso’ valsts makroekonomisko situāciju ar viena vai divu ceturkšņu nobīdi. Tas nozīmē, ka šodienas statistika atspoguļo to situāciju, kāda bijusi ekonomikā 2013. gada beigās.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl