Latvija šogad būs sestā straujāk augošā ekonomika eirozonā, secināts pētījumā

Pievienot komentāru
Latvija šogad būs sestā straujāk augošā ekonomika eirozonā, secināts pētījumā
FOTO: LETA

Latvijas ekonomika šogad augs par 2,6%, bet tuvākajos gados izaugsmei vajadzētu pieņemties spēkā un sasniegt 3,8% izaugsmes līmeni nākamgad un 4,5% pieaugumu ik gadu laikā no 2017. līdz 2019. gadam, secināts Jaunākajā EY eirozonas ekonomiku pētījumā Eurozone Economic Forecast (EEF).

EY eksperti norāda, ka eirozonas ekonomika kopumā šogad augs par 1,4%, vienotās valūtas zonas valstīm iegūstot no zemākām enerģijas cenām, augoša pieprasījuma ASV un Lielbritānijā un konkurētspējīgāka valūtas kursa.

EY pētnieki uzskata, ka nākamgad turpinās pieaugt uzņēmēju pārliecība par ekonomikas stabilitāti, kā rezultātā augs investīcijas, kas kopējai IKP izaugsmei nākamgad ļaus pakāpties līdz 1,7% atzīmei.

EY atzīmē, ka šis līmenis gan kļūs par tuvāko gadu augstāko punktu, izaugsmei 2017. gadā saglabājoties 1,7% apmērā, kam sekos mērenāka ekonomikas ekspansija 1,5% apmērā nākamajos divos gados.

EY pētījumā atzīmēts, ka viens no galvenajiem valūtas zonas ekonomiku pieauguma iemesliem ir bijis mājsaimniecību patēriņš, kas ieguva no zemākām naftas cenām. Šogad mājsaimniecību patēriņš eirozonā augs par 1,6%, kas ir augstākā izaugsme kopš 2007. gada.

EY eksperti norāda, ka eirozonas valstis ir ieguvušas arī no eiro valūtas kursa vājināšanās, stiprinot eksportu, taču valūtas kursam stabilizējoties, lielāka nozīme būs pieprasījuma pieaugumam eirozonas partnervalstu ekonomikās.