Latvija šobrīd atrodas zemākajā punktā kopš krīzes gadiem, pauž Latvijas Bankas vadītājs

5 komentāri

Latvija šobrīd atrodas zemākajā punktā kopš krīzes gadiem un ar tik letarģisku attīstības tempu Latvijai draud ilga palikšana Eiropas Savienības perifērijā, uzskata Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs. Viņš kritizē arī pašreizējo svaidīšanos nodokļu politikā – sarunas par nodokļu izmaiņām uz dažiem gadiem vispār vajadzētu atlikt.

Tautsaimniecības attīstības tempi šogad nokrituši līdz zemākajam līmenim kopš ekonomikas krīzes gadiem. Latvijas Banka iekšzemes kopprodukta prognozi samazinājusi līdz procentam un neizslēdz – stagnācija var turpināties.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ilmārs Rimšēvičs norāda, – mēs tuvojamies kritiskajam punktam, kad varētu zaudēt konkurences cīņā ar kaimiņvalstīm un Latvijas tautsaimniecība varētu nonākt ļoti zemā izaugsmes punktā, ko ekonomisti dēvē par iegrimšanu vidējo ienākumu slazdā bez iespējām nākotnē uzlabot labklājību.

Stagnācija esot novērojam daudzās nozīmīgās jomās – investīcijas samazinās, eksports buksē, kreditēšana saglabājas zemā līmenī. Liela problēma biznesa vidē ir nenoteiktība, ko pastiprina arī haoss ar mikrouzņēmuma nodokli.

Latvijas Banka asi kritizē Pasaules Bankas pētījumu, kas piedāvā ieviest progresīvo ienākumu nodokli. Ārvalstu ekspertu darbam, par kuru samaksāti 300 tūkstoši eiro, Rimšēvičs veltīja pat nicīgus vārdus.

Taču Latvijas ekonomikā novērojams paradokss, ko grūti izskaidrot pat Latvijas Bankas prezidentam. Proti, par spīti ekonomikas tempu kritumam, valsts budžeta ieņēmumi nesarūk, bet pat mazliet pārsniedz plānoto.

Šis paradokss Saeimas deputātiem budžeta pieņemšanas laikā ļāva pa labi un kreisi bārstīties ar nodokļu maksātāju naudu, par ko tie nejutās vainīgi.

Skatoties uz nākamo gadu, ekonomikas izaugsme galvenokārt būšot atkarīga no Eiropas struktūrfondu naudas apguves. Kavēšanās ar to pašlaik tautsaimniecībai ir norāvusi stopkrānu.

TOP komentāri

  • Es
    +4 +4 0

    Es

    Skumji, ka tā tiek iznīcināta Latvija, atlaist saeimu un jānāk pie varas gudriem jauniem cilvēkiem, kuri neņirgājas par invalīdiem, pensionāriem, kuri var izmainīt kriminālos pieņemtos likumus, kas ir pieņemti šajos 26.gados.Latvijā, ir pieņemtas tādas formulas, pensiju aprēķināšanas, ka pazemo jebkuru invalīdu kā arī pensionārus. Saeimā guļošajiem darba alga nedrīkst lielāka būt par minimālo darba algu.
  • Kaspars
  • .

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl