Komentāri

Uzņēmums Mintos piedāvā iespēju speciālā interneta platformā vieniem aizņemties pret nekustamā īpašuma ķīlu, bet citiem investēt šajos aizņēmumos. Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) draud apturēt uzņēmumam izsniegto licenci, savukārt uzņēmēji aicina izstrādāt jaunus likumus.

Ātro patēriņa kredītu izsniegšana, ko veic nebanku kreditētāji, Latvijā ir ļoti izplatīta. Sen darbojas arī finanšu kompānijas, kas piedāvā ieguldīt akcijās un fondos. Kompānija Mintos nosacīti apvienojusi šīs jomas, Latvijā ieviešot jauna veida – kolektīvās finansēšanas – pakalpojumus. Un tagad izrādījies, ka Latvijā tieši šādiem finansēšanas pakalpojumiem nav atbilstoša tiesiskā regulējuma.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pildot starpnieka lomu, Mintos internetā izveidotā platformā piedāvā vieniem aizņemties pret nekustamā īpašuma ķīlu, bet citiem investēt šajos aizņēmumos, kas praksē notiek, izmantojot tā saucamo cesiju.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs pirms vairākiem mēnešiem izsniedza kompānijai licenci patēriņa kreditēšanai. Taču pagājušā nedēļā secināja, ka par Mintos izmantoto kreditēšanas formu nav zinājis, centram tā nav pieņemama, un tas draud apturēt licenci, ja Mintos turpinās piesaistīt naudu no trešajām personām. Savukārt uzņēmums uzskata, ka tā darbība ir likumīga.

Kredītlīgumi ar patērētāju aizstāvjiem ir saskaņoti, un tajos jau minēts, ka tiks izmantotas cesijas. Šodien uzņēmums paziņoja, ka turpinās darboties un piesaistīt līdzekļus, jo to biznesa modelis faktiski neļauj tikai kreditēt, nenodrošinot naudu no malas.

Investīciju uzņēmumiem Latvijā licences izsniedz FKTK, taču šādi uzņēmumi, piemēram, ieguldījumu brokeri, saskaņā ar pašreizējiem normatīviem nedrīkst vienlaikus nodarboties arī ar patēriņa kreditēšanu.

Tas nozīmē, ka šim jaunajam finansēšanas pakalpojuma modelim, šobrīd Latvijā nav nekāda tiesiskā regulējuma, kuru uzņēmuma Mintos pārstāvji tad arī aicina izstrādāt.

Uzņēmums gan ir pārliecināts, ka nedrīkst aizliegt pakalpojumu tikai tāpēc, ka tas ir jauns. Tomēr, tā kā PTAC norāda uz daudziem riskiem pašā darbības veidā, Mintos, lai kliedētu jebkādas bažas, apņēmies trīs mēnešu laikā atmaksāt investēto naudu, ja kāds to vēlēsies, bet tie, kas saņēmuši kredītus, varēs atteikties no kredīta, sedzot ar to saistītās izmaksas. Aizdevumos līdz šim Mintos bija izsniedzis vairāk nekā 300 tūkstošus eiro.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl