Latvijā radīta viedā dārzkopība, kas ļauj ne tikai ietaupīt laiku

1 komentārs
Latvijā radīta viedā dārzkopība, kas ļauj ne tikai ietaupīt laiku
EKRĀNUZŅĒMUMS

Viedo māju aprīkotāji izveidojuši arī viedo dārzkopību. Izveidotā sistēma ļauj ne tikai ietaupīt, bet arī izaudzēt gardas zemenes un avenes. Viss process tiek vadīts no mobilā tālruņa, kur tiek uzkrāti daudzi rādītāji, kas ietekmē ražas kvalitāti. 

SIA “Istaba” pārstāvis Jānis Lindermanis jau vairākus gadus izstrādā viedo māju un biroju iekārtas, – ar viņu tikās LNT raidījums “900 sekundes”.

Tagad Jānis ir izveidojis viedo dārzkopību. Ar mobilā tālruņa lietotnes palīdzību siltumnīcu saimnieks redz temperatūru gan ārā, gan iekšā. Sistēma ir automatizēta, taču laistīšanu var ieslēgt arī manuāli.

“Padod līdz šiem mazajiem stādiem ūdeni konkrētos laikos, tas ir pietiekami bieži, lai ātri atmaksātos darbaspēks, aizvietojam pilnas darba dienas cilvēku ar nelielu iekārtu,” tā par viedo dārzkopību savā saimniecībā stāsta Jānis.

Viņa saimniecībā šobrīd zemenes vēl aug un ziedi tikai pēc dažām nedēļām pārvērtīsies par gardām ogām. Tikmēr saldētavā, kur arī ar mobilo tālruni iespējams kontrolēt temperatūru, jau glabājas novāktās avenes. Tās jau pavisam drīz nokļūs pie pircējiem, kuri spēj novērtēt netālu no Tukuma audzēto ogu saldo garšu.

1 komentārs