Latvijā plaukst un zeļ viltotu zīmolu preču tirdzniecība

0 Komentāru
Latvijā plaukst un zeļ viltotu zīmolu preču tirdzniecība
Foto: REUTERS/SCANPIX

Latvijā pasaulslavenu modes zīmolu, piemēram, Armani, Chanel u.c., apģērbu un aksesuāru viltojumi tiek tirgoti diezgan daudz un bieži. Turklāt tirdzniecība notiek kā internetā, tā reālos veikalos. Šokējoši ir tas, ka ekonomisko noziegumu apkarotājiem nākas konfiscēt viltotas mantas no veikaliem, kas atrodas tirdzniecības centros.

Kāda Bez Tabu skatītāja, anonīma modes “pērļu medniece” norāda uz kādu interneta veikalu, kur par ļoti izdevīgām cenām it kā varot iegādāties pasaulē pazīstamu modes zīmolu apģērbus un aksesuārus.

”Viss fotogrāfijās izskatās tieši tā, kā redzams oficiālās modes preču mājaslapās, taču tad, kad prece tiek piegādāta, tad, šķiet, – okey, gan auduma kvalitāte, gan printējums uz apģērba ir nekvalitatīvs. Tas ātri saraujas un veidojas “bumbuļi”,” negatīvajā pieredzē, ko, iegādājoties aizdomīgus viltojumus, guvis pats uz savas ādas, dalās multimākslinieks Kašers.

Pirmkārt, uz to, ka prece ir viltota, norāda tās cena. Armani zīmola ”mājas tērps” minētajā interneta veikalā tiek tirgots par aptuveni 50 eiro, taču zinātāji ir pārliecināti – oriģināls nav nopērkams, nešķiroties vismaz no pāris simtiem eiro.

Otrs kritērijs – pati pārdošanas vieta. Ja veikals nav internetā, bet gan īstās telpās, tad par to daudz var pastastīt tā interjers, mēbeļu kvalitāte utt.

Interneta veikalam Mode 24, kurā it kā par lētu naudu tiekot tirgoti zīmolu apģērbi, ir arī reālas telpas Rīgā. Veikalā ziņo, ka patlaban lielas preču izvēles neesot. Tāpat arī pārdevēja nemaz necenšas mānīties, ka veikalā pieejamās drēbes ir īstas. ”Nē, protams, ka nav īsti. Armani pat tādu modeļu nav. Tā ir kopija,” vaļsirdīgi stāsta pārdevēja.

”Latvijā ir ar likumu aizsargātas preču zīmju pārstāvju intereses. Viltojumus nedrīkst izplatīt,” lakonisks ir Aleksandrs Čapulis, Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 3. nodaļas priekšnieks.

Juridiskas personas par viltojumu izplatīšanu var saņemt reālu naudassodu – līdz 1,4 tūkstošiem eiro. Likumā paredzēta arī kriminālatbildība – cietumā var nākties pavadīt līdz pat sešiem gadiem.

Taču konfiscēto mantu noliktava liecina – Latvijā viltotas preces tiek tirgotas daudz un bieži.

Skaties video un uzzini vairāk!

0 Komentāru