Komentāri

Latvija beidzot varētu pievienoties to valstu pulkam, kurās ieviesta progresīva nodokļu sistēma, kas vairāk naudas prasa no bagātās sabiedrības daļas. Valdības komiteja šodien atbalstīja diferencēta ar nodokļiem neapliekamā minimuma ieviešanu no nākamā gada. Tomēr šai iecerei netrūkst pretinieku ne valdībā, ne uzņēmēju vidū, kuri sola cīnīties pret to.

Diferencētais ar nodokļiem neapliekamais minimums ar visai sarežģītas formulas palīdzību cenšas dzīvē ieviest vienkāršu principu – jo zemāki ir ienākumi, jo mazāka daļa no tiem jāatdod valstij nodokļos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tas esot nepieciešams, lai mazinātu ienākumu nevienlīdzību, kas esot viena no Latvijas lielākajām problēmām. Finanšu ministrijas izstrādātā koncepcija paredz, ka izmaiņas neapliekamajā minimumā tiktu ieviestas pakāpeniski piecos gados. Beigu beigās 2020. gadā cilvēkiem, kuri pelna līdz 500 eiro mēnesī, neapliekamais minimums tiktu dubultots, bet tiem, kuri pelna vairāk nekā 1500 eiro mēnesī, neapliekamā minimuma nebūtu vispār.

Ministrija lēš, ka tas 2020. gadā nabadzīgākajai sabiedrības daļai ļautu ietaupīt līdz pat 440 eiro gadā. Tomēr valdības politiķi par šo jautājumu nav vienoti. Ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola sola balsot pret diferenciētā minimuma ieviešanu, jo tas veicināšot  aplokšņu algu maksāšanu. Turklāt šādas sistēmas ieviešana būtu dārga un cilvēkiem grūti izprotama.

Arī uzņēmēji kategoriski iestājas pret nodokļu progresivitāti. Tā vietā, viņuprāt, būtu jāstrādā pie lielāku  atvieglojumu piešķiršanas vientuļajām mātēm vai daudzbērnu ģimenēm.

Finanšu ministrs, kaut atzīst, ka šajā virzienā varētu strādāt, aizrāda, ka valdība šobrīd spriež tieši par nodokļu progresivitāti, bet bērnu pabalsti ir konceptuāli pavisam cits jautājums. Galīgo lēmumu par diferencētā minimuma ieviešanu valdība varētu pieņemt jau ceturtdien, ja tiks sasaukta ārkārtas sēde lemšanai par valsts budžetu.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 2

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl