Komentāri

Latvija beidzot varētu pievienoties to valstu pulkam, kurās ieviesta progresīva nodokļu sistēma, kas vairāk naudas prasa no bagātās sabiedrības daļas. Valdības komiteja šodien atbalstīja diferencēta ar nodokļiem neapliekamā minimuma ieviešanu no nākamā gada. Tomēr šai iecerei netrūkst pretinieku ne valdībā, ne uzņēmēju vidū, kuri sola cīnīties pret to.

Diferencētais ar nodokļiem neapliekamais minimums ar visai sarežģītas formulas palīdzību cenšas dzīvē ieviest vienkāršu principu – jo zemāki ir ienākumi, jo mazāka daļa no tiem jāatdod valstij nodokļos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tas esot nepieciešams, lai mazinātu ienākumu nevienlīdzību, kas esot viena no Latvijas lielākajām problēmām. Finanšu ministrijas izstrādātā koncepcija paredz, ka izmaiņas neapliekamajā minimumā tiktu ieviestas pakāpeniski piecos gados. Beigu beigās 2020. gadā cilvēkiem, kuri pelna līdz 500 eiro mēnesī, neapliekamais minimums tiktu dubultots, bet tiem, kuri pelna vairāk nekā 1500 eiro mēnesī, neapliekamā minimuma nebūtu vispār.

Ministrija lēš, ka tas 2020. gadā nabadzīgākajai sabiedrības daļai ļautu ietaupīt līdz pat 440 eiro gadā. Tomēr valdības politiķi par šo jautājumu nav vienoti. Ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola sola balsot pret diferenciētā minimuma ieviešanu, jo tas veicināšot  aplokšņu algu maksāšanu. Turklāt šādas sistēmas ieviešana būtu dārga un cilvēkiem grūti izprotama.

Arī uzņēmēji kategoriski iestājas pret nodokļu progresivitāti. Tā vietā, viņuprāt, būtu jāstrādā pie lielāku  atvieglojumu piešķiršanas vientuļajām mātēm vai daudzbērnu ģimenēm.

Finanšu ministrs, kaut atzīst, ka šajā virzienā varētu strādāt, aizrāda, ka valdība šobrīd spriež tieši par nodokļu progresivitāti, bet bērnu pabalsti ir konceptuāli pavisam cits jautājums. Galīgo lēmumu par diferencētā minimuma ieviešanu valdība varētu pieņemt jau ceturtdien, ja tiks sasaukta ārkārtas sēde lemšanai par valsts budžetu.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl