Latvijā plāno atļaut tirgot alkoholu internetā

Pievienot komentāru
Latvijā plāno atļaut tirgot alkoholu internetā
PIXABAY

No 2020. gada Latvijā varētu atļaut tirgot alkoholu internetā. To paredz Ekonomikas ministrijas izstrādātie grozījumi Alkoholisko dzērienu aprites likumā, kas pašlaik nodoti publiskai apspriešanai.

Lai arī patlaban Latvijā ir aizliegts pārdot alkoholiskos dzērienus internetā, iedzīvotāji tos var nopirkt ārzemju veikalos. Tādējādi tiekot kropļota konkurence, kā arī valsts kasei secen iet potenciālie ieņēmumi no akcīzes nodokļa. Pašlaik no Eiropas savienības valstīm tirgot alkoholu internetā daļēji ir aizliegts tikai Polijā un Somijā.

Arī internetā grādīgos dzērienus varēs iegādāties no plkst. 8:00 līdz plkst. 22:00. Un tikai ar bezskaidras naudas norēķiniem, lai Valsts ieņēmumu dienests varētu izkontrolēt transakciju laiku. Turklāt, ja alkohols tiks iegādāts, piemēram, plkst. 21:50, tas pircējam būs jāpiegādā 10 minūšu laikā vai arī nākamajā dienā.

“Mēs saglabājam obligātās prasības, respektīvi tirdzniecības ierobežojumi ir obligāts pienākums divas reizes pārbaudīt identitāti un vai persona ir sasniegusi 18 gadu vecumu. Tas ir gan pašam tirgotājam, gan ja viņš izmanto kādu no piegādes servisiem, tad arī piegādes servisam būs šis te obligātais pienākums,” norāda EK Uzņēmējdarbības konkurētspējas departamenta direktors Kristaps Soms.

Pircēja autentifikācijas veids ir atstāts tirgotāja ziņā. Piemēram, azartspēļu biznesā tiek izmantotas aplikācijas, kas reģistrējoties prasa iesūtīt ID kartes fotogrāfiju. Alkohola tirgošanai internetā būs jāsaņem Valsts ieņēmumu dienesta izsniegta licence. Plānots, ka maija beigās likumprojekts tiks nodots izskatīšanai valsts sekretāru sanāksmē.