Latvijā bankas kļūst pielaidīgākas – tagad vieglāk ir paņemt kredītu

Komentāri

Bankas kļūstot pielaidīgākas un pakāpeniski mīkstina nosacījumus kredītu saņemšanai, vēsta LNT Ziņas.

Uzņēmumi un privātpersonas līdz šim pārmetuši bankām kūtru kredītu izsniegšanu. Tomēr, izmantojot citas iespējas, bankas pērn uzrādījušas pieklājīgu peļņu. Šogad vairākas šādas papildu iespējas ir izsmeltas, tāpēc, lai bankas varētu nopelnīt vismaz tikpat, cik pērn, tām noteikti jāattīsta kreditēšana, uzskata Finanšu un kapitāla tirgus komisijas eksperte.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai kredītus varētu paņemt vairāk uzņēmumu un privātpersonu, bankas atklājušas uzraugam, ka tās pakāpeniski mīkstina savas prasības.

Eksperte minēja, ka, piemēram, bankas varētu kļūt pielaidīgākas attiecībā uz kredītu un nodrošinājumu attiecību, arī parāda apkalpošanas attiecība pret ienākumiem, proti, cilvēkam kredīta atmaksai varētu ļaut atvēlēt lielāku ienākuma daļu.

FKTK informācija liecina, ka bankas jaunos kredītos rezidentiem pērn izsniedza 1,6 miljardus eiro, bet šogad apjoms varētu būt vēl lielāks.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl