“Latvenergo” izvietojis septiņu gadu zaļās obligācijas 50 miljonu eiro apmērā

2 komentāri
“Latvenergo” izvietojis septiņu gadu zaļās obligācijas 50 miljonu eiro apmērā
ROMĀNS KOKŠAROVS/F64

AS “Latvenergo” izvietojis septiņu gadu zaļās obligācijas 50 miljonu eiro apmērā ar fiksēto gada procentu likmi 0,5%, norādīja kompānijā.

Kā emisijas datums noteikts šā gada 17. maijs.

Publiskais piedāvājums izteikts Latvijā un Lietuvā, izvietošanas noslēgumā saņemot obligāciju iegādes orderus no 24 dažādiem investoriem, ieskaitot pensiju fondus, aktīvu pārvaldības fondus, apdrošināšanas sabiedrības un bankas Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Somijā un Zviedrijā, un no starptautiskajām finanšu institūcijām – Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas un Ziemeļu Investīciju bankas.

“Latvenergo” norādīja, ka investoru pieprasījums par 4,6 reizēm pārsniedzis piedāvājumu, sasniedzot 229,8 miljonus eiro.

“Šī ir jau otrā obligāciju piedāvājuma programma, kuras ietvaros emitējam zaļās obligācijas, un mūsu mērķis ir investēt videi draudzīgos projektos. Augstā investoru interese pēc zaļajām obligācijām apliecina, ka Latvenergo stratēģijā ir vēl vairāk jāpalielina atjaunojamo energoresursu izmantošana koncernā – tātad vēl vairāk ūdens, saules un vēja enerģijas. Tas apliecina arī sabiedrības vēlmi dzīvot ilgtspējīgā vidē,” atzīmēja “Latvenergo” valdes priekšsēdētājs Guntars Baļčūns.

“Latvenergo” zaļās obligācijas ir saņēmušas augstāko iespējamo neatkarīgā pētniecības centra “CICERO Shades of Green” novērtējumu – Tumši zaļš, kas norāda uz plānoto projektu atbilstību ilgtermiņa vides aizsardzības un klimata pārmaiņu samazināšanas mērķiem, kā arī uzņēmuma labu pārvaldību un caurskatāmību, skaidroja uzņēmumā.

Uzņēmumā pauda, ka līdzekļi no izvietotajām zaļajām obligācijām tiks ieguldīti Daugavas hidroelektrostacijas kaskādes rekonstrukcijā, kur programmas realizācijas gaitā iegūtais ogļskābās gāzes emisijas samazinājums ir aptuveni 16 000 tonnu gadā.

Tāpat tos paredzēts ieguldīt energoefektivitātē – sadales tīklu būvniecībā un rekonstrukcijā, viedo tīklu projektos un zemas emisijas transporta infrastruktūras attīstībā, sadales sistēmā laika periodā no 2014. līdz 2020. gadam iegūtais oglekļa dioksīda samazinājums ir aptuveni 23 000 tonnu, dabas aizsardzības un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā un aizsardzībā – tā ir mākslīgo zivju nārsta ligzdu izgatavošana un izvietošana Daugavā, Daugavas baseina upju tīrīšana, ceļotājzivju migrācijas atjaunošanas izpēte Daugavā, ikgadējais balto stārķu monitorings.

“Latvenergo” nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, kā arī ar dabasgāzes tirdzniecību un elektroenerģijas sadales pakalpojumu nodrošināšanu. “Latvenergo” obligācijas kotē biržas “Nasdaq Riga” parāda vērtspapīru sarakstā. Uzņēmums pieder valstij.

Lasi vēl: “Latvenergo” tuvākajā laikā plāno emitēt zaļās obligācijas 50 miljonu eiro apmērā

2 komentāri