Latgales uzņēmēja: Paceļot minimālo algu, nāksies atlaist daudzas šuvējas

Diametrāli pretējas reakcijas izraisījusi valdības koalīcijas ideja nākamgad palielināt valstī noteikto minimālo algu. Uzņēmēju organizācijas uzskata, ka tas var beigties ar simtiem darbinieku atbrīvošanu no darba. Turklāt tiek piesaukts iepriekšējās valdības solījums nodokļu slogu nemainīt vēl divus gadus. Tikmēr arodbiedrības ieceri slavē un atgādina, ka Lietuvā un Igaunijā minimālā alga ir būtiski augstāka.

Atpakaļ uz rakstu

21 komentārs

 • Jonis

  Jonis

  Vergturi nevarēs uzturēt vergus!!!
  BEZKAUNĪBA NO DARBA DEVĒJU PUSES!!!
  PASKATATIES KĀ DZĪVO DARBA DEVĒJI !!!
 • Viktorija Lemeševska

  Viktorija Lemeševska

  NEMO vadība jau tagad nemaksā minimālo 430 eiro.Problēma ir neviss darba ražīgums,bet darba organizācijā no vadības puses. Operāciju izpildei norādītajās minūtēs uzticēto šūšanas operāciju nav iespējams veikt. Šuvējas strādā no 7.00 - 19.00 un normu nespēj izpildīt. Lūk tādi fakti ir Krāslavas uzņēmumā!
 • Edgars Kļaviņš
  +11 +11 0

  Edgars Kļaviņš

  Vispirms vajadzētu samazināt nodokļus, jo tie ir neadvekāti lieli pret mazo algu saņēmējiem.
 • Dzintars Skarbovskis

  Dzintars Skarbovskis

  Darba devēji vienmēr bļaus. Maksāt vietējiem negrib, bet labprāt izmanto trešo valstu puslegālus darbiniekus. Rīgā jau visas viesnīcas pilnas ar latviski nerunājošiem viesmīļiem, dažviet pat nekaunās tādus pat reģistratūrā ielikt. Ja Lietuvā un Igaunijā var maksāt krietni lielāku minimālo algu kāpēc Latvijā to nevar? Tautsaimniecības ir līdzīgas. Tāpēc darba devēju nevēlēšanos maksāt varu tikai saistīt ar vēlmi vairāk nopelnīt. Īpaši jau krievvalodīgieahiem uzņēmējiem ir raksturīga vēlme nopelnīt miljonu uzreiz, nevis 10 gados.
  • Dace Alekseičika

   Dace Alekseičika

   Dzintars Skarbovskis, pie vainas ir nežēlīgie nodokļi uzņēmējiem. Lietuvā un Igaunijā nav tik traki, tāpēc var atļauties maksāt vairāk.
  • Dzintars Skarbovskis

   Dzintars Skarbovskis

   Dace Alekseičika, nav tik lielas atšķirības. Nodokļi ir visur. Čehijā ir vēl lielāki nekā Latvijā, bet algas ir lielākas. Cenas veikalos līdzīgas, šis tas pat lētāk.
  • Dace Alekseičika

   Dace Alekseičika

   Dzintars Skarbovskis, nudien nezinu. Bet pie mums jau tagad vienā otrā uzņēmumā sākas štatu samazināšanas.
 • Sandra Straumane
 • Janis Hozeus

  Janis Hozeus

  Ne ārējais ne iekšējais tirgus nav īsti sakārtots,taču galvenais iemesls ir nevēlēšanās dalīties peļņā ar darbiniekiem. Mazie uzņēmēji bieži vien paši strādāt negrib,maksāt strādniekam adekvātu algu nesanāk.
 • Ugis Green

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!