Komentāri

Kaimiņvalsts tiesa apmierinājusi Krievijas saldumu ražotāja Krasnij oktjabr prasību par Laimas preču zīmes anulēšanu. Cīņa tiesās par šīs jau kopš padomju laikiem populārās preču zīmes piederību turpinās jau trīs gadus.

Pirmo reizi pēc Laimas rosinājuma, bet otru reizi šogad maijā – pēc Krasniy oktyabr iniciatīvas. Līdz šim tiesu lēmumi Latvijā ir bijuši par labu Laimai un atzīts, ka Krasniy oktyabr preču zīme Miška kosolapij Latvijā nav spēkā un Krievijā ražotos lācīšus Latvijā pārdot nedrīkst.

Abas konfektes vizuāli ir līdzīgas, uz to papīriņiem attēlota Ivana Šiškina gleznas Rīts priežu mežā reprodukcija.

Latvijā Lācītis ķepainītis, kuru rotā arī Latvijas karoga svītra, ir top 10 pārdotāko konfekšu sarakstā, arī Krasnij oktabrj ražotais Miška kosolapij ir pārdošanas hits Krievijā. Droši vien tāpēc Krasniy oktyabr tagad ne vien pārsūdzējis Latvijas tiesas lēmumu, bet par preču zīmi sācis tiesvedību arī Lietuvā.

Lietuvā Viļņas Apgabaltiesā LNT ziņām apliecināja, ka pirms nedēļas tiesa jau pieņēmusi aizmugurisku lēmumu par labu Krievijas saldumu ražotājam un likusi anulēt Laimas preču zīmi Lācītis ķepainītis un aizliegt Latvijā ražoto konfekšu izplatīšanu Lietuvā.

Tiesa arī piedzinusi no Laimas nepilnu pusotru tūkstoti eiro. Laimas pārstāve atzina, ka ir informēta par sākto tiesvedību, bet bijusi pārsteigta uzzinot, ka tiesas sēde jau notikusi.

Saskaņā ar tiesas lēmumu, Laima līdz jūlijam vēl var lūgt Lietuvas tiesu lietu atkal pārskatīt, bet, ja nepaspēs, lēmums stāsies spēkā un Laimas Lācīši ķepainīši var zaudēt nozīmīgo Lietuvas tirgu.

Lasi vēl