“Laima” un “Staburadze” prasa grozījumus likumā reiderisma izskaušanai

Komentāri
“Laima” un “Staburadze” prasa grozījumus likumā reiderisma izskaušanai
Foto: LETA

Latvijas saldumu ražotāji AS “Laima”, AS “Staburadze” un SIA “NP Foods” ir vērsušies ar iesniegumu pie valsts atbildīgajām amatpersonām Saeimā ar aicinājumupilnveidot Civillikuma un Civilprocesa normas, lai pasargātu uzņēmumus no iespējamiem ļaunprātīgiem un pretlikumīgiem mēģinājumiem pārņemt uzņēmumus un apdraudēt to darbību.

“Uzbrukumā, kas vērsts pret AS “Laima”, AS “Staburadze” un vēl 24 citiem Latvijas uzņēmumiem, ir skaidri redzamas reiderisma pazīmes, kas izpaužas centienos paralizēt uzņēmumu darbību ar iespējamu mērķi tos pārņemt. Tas ir bīstami ne tikai uzņēmējdarbībai, bet arī sabiedrībai, jo vienmēr pastāvēs iespējamība, ka, maldinot tiesu institūcijas, var tikt nodarīts kaitējums,” paziņojumā medijiem skaidro uzņēmumu vadība.

SIA “NP Foods” valdes priekšsēdētājs Rolands Gulbis norāda, ka uzbrukums un tiesvedība, kurā ierauti Latvijas vadošie saldumu ražotāji, ir uzskatāma par nelikumīgu uzņēmumu pārņemšanas mēģinājumu. “Uzbrukums kopumā 26 Latvijas uzņēmumiem, tostarp nacionāla mēroga uzņēmumiem, rada nopietnas bažas par tiesu sistēmas bezspēcību un likumdošanas nepilnībām šādos gadījumos,” tā viņš.

Iesniegumā Saeimai norādīts uz nepieciešamajiem grozījumiem Cilvilprocesa likumā, kuri noteiktu tiesas pienākumu, lemjot jautājumu par prasības nodrošinājuma piemērošanu un atcelšanu, vērtēt gan prasītāja, gan atbildētāja argumentāciju, norādot, ka problēmas būtība slēpjas apstāklī, ka tiesu praksē ir izplatījusies tendence pieteikumu par prasības nodrošinājuma piemērošanu un atcelšanu skatīt šauri, nedodot vienlīdzīgas iespējas savas pozīcijas aizstāvēšanā arī atbildētājam. Proti, ignorējot atbildētāja tiesības tikt uzklausītam, kas ir pretrunā ar Satversmē nostiprinātām tiesībām uz taisnīgu tiesu, teikts paziņojumā medijiem.

Lasi vēl