Komentāri

Lai paaugstinātu iepirkuma cenas, ekonomisti iesaka mazināt pārstrādes uzņēmumu sadrumstalotību. Savukārt paši zemnieki lūdz Eiropas līmenī meklēt iespējas paplašināt noieta tirgus. Kā iespēja tiek piesaukta arī sankciju mazināšana pret Krieviju.

Zemnieki ar nepacietību gaida nākamā nedēļas sākumu, kad Briselē tiks lemts par iespējamo palīdzību piena ražotājiem. Pēc tam lauksaimnieki lems, vai rīkot protesta akcijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Gan zemnieki, gan ekonomisti un politiķi šobrīd redz vairākas iespējas, kā uzlabot situāciju piensaimniecības nozarē. Patlaban piena iepirkuma cena Latvijā samazinājusies līdz 20 eirocentiem par kilogramu. Tas ir zem pašizmaksas un par astoņiem centiem mazāk nekā vidējā iepirkuma cena Eiropā. Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs apliecinājis gatavību aizstāvēt zemnieku intereses Briselē gaidāmajā Eiropas ministru padomē.

Foto

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl