Komentāri
Lai meklētu jaunus tirgus, Latvijas zivrūpnieki sāk dalību izstādē ASV
FOTO: LETA

Lai meklētu jaunu tirgu iespējas ASV un citviet pasaulē, Latvijas Zivrūpnieku savienība (LZS) un daļa no tās biedriem sāk dalību vienā no lielākajām industrijas izstādēm pasaulē Summer Fancy Food Show 2015, kas notiks Ņujorkā no šodienas līdz 30.jūnijam, informēja organizācijas izpilddirektors Imants Cīrulis.

“Ņemot vērā 4.jūnija Krievijas aizliegumu ievest zivju produkciju no Latvijas, kā arī pārējās ekonomiskās un politiskās izmaiņas Austrumu tirgos, kas ietekmēja zivju konservu eksportu un uzņēmumu finansiālo stāvokli kopumā, uzņēmumiem īpaši svarīgi palielināt pārdošanu ASV un atrast jaunus sadarbības partnerus. Tajā skaitā – piegādāt tirdzniecībā jaunus produkcijas veidus inovatīvā iepakojumā,” sacīja Cīrulis.

Viņš arī norādīja, ka uzņēmumi jau vairākus gadus dažus produktus eksportē uz ASV un tiem jau ir veikta attiecīgo pārtikas produktu reģistrācija. Tomēr minētā izstādē ir laba iespēja klātienē tikties ar esošajiem un potenciālajiem sadarbības partneriem ne tikai ASV, bet arī citviet pasaulē.

Izstādē piedalīsies SIA Sabiedrība IMS, AS Brīvais vilnis, SIA Gamma-A un SIA Karavela.

Uzņēmumi izstādīs savu produkciju un darbosies 36 kvadrātmetrus lielā stendā ar vairāk nekā 50 produkcijas veidiem, piemēram, Rīgas šprotes, Šprotes, Cara šprotes, šprotes stikla burciņās ar uzgriežamu vāciņu, kā arī metālā kārbā ar caurspīdīgu polimeru vāciņu, konservēti laši, mencu aknas, pastētes un konservi no Baltijas jūras un okeāna zivīm, zivju kulinārijas izstrādājumi.

Izstāde notiek 61.reizi, un tajā piedalīsies ap 25 000 eksponenti ar 180 000 produktiem.

Latvijas Zivrūpnieku savienības uzņēmumi šogad jau piedalījās nozares izstādēs Berlīnē, Maskavā, Briselē, Amsterdamā. Savukārt vēl līdz šā gada beigām izstādes plānotas Ķelnē, Maskavā un Tsingto provincē Ķīnā.

Dalība izstādēs tiek finansēta no Eiropas Zivsaimniecības fonda līdzekļiem.

Kā ziņots, 2014.gadā Zivrūpnieku savienības uzņēmumu apgrozījums kopā pārsniedza 142 miljonus eiro. Pērn saražoti 219 miljoni konservu kārbu, tajā skaitā 101 miljons šprotu konservu, pārstrādātas 26 400 tonnas brētliņu, 14 100 tonnu reņģu un 12 200 tonnu dažādu okeāna zivju.

2014.gadā, salīdzinot ar 2013.gadu, uzņēmumu ražošanas un eksporta apjomi palikuši nemainīgi. Eksportēts tiek virs 97% produkcijas uz vairāk nekā 40 valstīm. 2015.gada sākumā uzņēmumos kopumā nodarbināti 3600 strādājošo.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl