Komentāri

Lai izvairītos no nodokļu maksāšanas, krāpnieki veido fiktīvus uzņēmumus, bet lai izvairītos no atbildības, šo uzņēmumu valdēs reģistrē bezpajumtniekus.

Valsts ieņēmumu dienestā (VID) atzīst, ka šādas shēmas joprojām ir izplatītas un tiek izmantotas, lai krāptos ar pievienotās vērtības nodokli (PVN).

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Personas, kuras agrāk bijušas pieķertas par šādu krāpšanos, tiek iekļautas riska personu sarakstā un reģistrēt uzņēmumu tās vairs nevar. Tendences rāda, ka šādu personu saraksts strauji aug – “melnajā sarakstā” iekļauti jau vairāk nekā 10 tūkstoši cilvēku.

Foto:

Ilze Jankova, VID Nodokļu pārvaldes direktora vietniece:

2014. gadā iekļāvām 2528 personas, 2015. gadā – jau ir 7080 personas, un augustā vien ir 564 personas. Personas riska personu reģistrā tiek iekļautas uz trīs gadiem. Ja ir pārkāpumi, kurus personas var novērst, tad šī persona tos novērš, mūs informē un mēs izvērtējot izslēdzam cilvēku no šī reģistra.

Pēdējā laikā parādās arī jaunas tendences, kad fiktīvu uzņēmumu valdēs tiek ielikti bijušo NVS valstu pilsoņi, kā arī jaunieši, kuri apšaubāmos darījumos gatavi iesaisties dažu desmitu eiro dēļ.

 

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl