1 komentārs
Laba ziņa! Latvijā pakāpeniski samazinās bezdarba līmenis
FOTO: LETA

Šā gada trešajā ceturksnī bezdarba līmenis Latvijā bija 9,7%, rādītājam gada laikā samazinoties par 0,9 procentpunktiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Šā gada trešajā ceturksnī 96,9 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem bija bezdarbnieki, kas ir par 8 tūkstošiem jeb 7,6% mazāk nekā pirms gada. Salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, bezdarba līmenis ir samazinājies par 0,1 procentpunktu. Ja šā gada pirmajā ceturksnī bezdarba līmenis Latvijā bija vienāds ar Eiropas Savienības (ES) valstu vidējo rādītāju (10,2%), tad otrajā ceturksnī tas nedaudz (par 0,3 procentpunktiem) pārsniedza ES valstu vidējo rādītāju (9,5%).

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ilgstošo bezdarbnieku, kuri nevar atrast darbu 12 mēnešus un ilgāk, īpatsvars kopējā bezdarbnieku skaitā bija 50,6%. Gada laikā tas ir palielinājies par 7,9 procentpunktiem.

Lai gan kopējais bezdarbnieku skaits samazinās, ilgstošo bezdarbnieku skaits palielinājās no 44,6 tūkstošiem 2014. gada trešajā ceturksnī līdz 48,5 tūkstošiem 2015. gada trešajā ceturksnī.

Šā gada trešajā ceturksnī no visiem bezdarbniekiem 12,8 tūkstoši jeb 13,2% bija jaunieši vecumā no 15 līdz 24 gadiem.

Gada laikā jauniešu bezdarbnieku skaits ir samazinājies par 6 000. Jauniešu bezdarba līmenis bija 16,2%, kas ir par 5,2 procentpunktiem mazāk nekā pirms gada. 60,1% jauniešu bija ekonomiski neaktīvi – pārsvarā vēl mācījās un darbu nemeklēja.

Tomēr, neņemot vērā iepriekš minētos datus, gandrīz trešdaļa jeb 470,6 tūkstoši iedzīvotāju 15 līdz 74 gadu vecumā bija ekonomiski neaktīvi, nebija nodarbināti un aktīvi nemeklēja darbu.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl