Laba vai slikta doma? Darba intervijās cilvēki mēdz šo to piemelot

Komentāri
Laba vai slikta doma? Darba intervijās cilvēki mēdz šo to piemelot
Britt-knee / Flickr

Darba intervijās nav vajadzības melot – tā atbildējusi lielākā daļa cilvēku aptaujā speciālistu darba portāla cvmarket.lv. Tomēr tajā pašā laikā cilvēki arī norādījuši, ka, nevēloties sabojāt pirmo iespaidu, ir samelojušies.

Proti, 44% uzskata, ka jābūt godīgam, uzsākot jaunas darba attiecības, bet 47% iepriekšējo darbavietu atstājuši paši, tādēļ neredz iemeslu melot par darba attiecību izbeigšanas iemesliem. Tas noskaidrots aptaujā, kurā piedalījās 417 respondentu.

Tomēr 7% respondentu atzīst, ka ir melojuši par iemesliem, kādēļ pametuši iepriekšējo darbavietu. Iemesli, kādēļ darbinieks ir izvēlējies neteikt patiesību, ir nepamatota atlaišana (tā atbild 1% aptaujāto), nevēlēšanās sabojāt pirmo iespaidu par sevi (3% aptaujāto) un uztraukums, vai, sakot patiesību, būtu iespējams iegūt jaunu darbu (3% respondentu).

“Tas, ka cilvēki izvēlas melot darba intervijā, ir pilnīgi normāli. Kandidāts atrodas interviju telpā, kur tiek iztaujāts par līdzšinējo pieredzi un stresa līmenis ir paaugstināts. Ir būtiski atšķirt sociāli vēlamu atbildi no melošanas. Bieži vien paši intervētāji ir vainīgi, jo provocē intervējamo, uzdodot jautājumus nekorektā formā,” aptaujas rezultātus komentē cvmarket.lv pārstāvis Kristaps Kolosovs.

“Būtiski ir radīt drošu telpu, mudinot kandidātu apzināties, ka nav pareizu vai nepareizu atbilžu, bet gan viņa pieredze. Vislabākais mehānisms, kā pārbaudīt kandidāta teikto ir atsauksmju ievākšana. Saruna ar bijušo vadītāju, kolēģi vai sadarbības partneri precīzi spēs parādīt kandidāta reālo pieredzi.”

Lai darba devējs varētu izvērtēt kandidāta prasmes iepriekšējā darbavietā, ieteicams izmantot iztaujāšanu par konkrētu pieredzes aspektu, piemēram, par to, ko un kāpēc darīja, kādi bija riski un izaicinājumi, visbeidzot – kādi bija sasniegtie rezultāti. Uzsākot jaunas darba attiecības, nepieciešams būt godīgam, lai turpmāk nerastos nevajadzīgi pārpratumi.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl