Komentāri
KVV Liepājas metalurgā strādā jau tūkstoš darbinieku; saražoti jau 90 000 tonnu tērauda
FOTO: LETA

Patlaban AS KVV Liepājas metalurgs ir saražojis jau 90 000 tonnu tērauda armatūras velmētavā, kuras darbība tika atsākta marta sākumā. Savukārt līdz ar ražošanas atsākšanu tēraudkausēšanas cehā pagājušās nedēļas beigās kopējais darbinieku skaits uzņēmumā sasniedz 960 darbiniekus, informē KVV Liepājas metalurga valdes loceklis Igors Kovaļenko.

“Ražošana rūpnīcā ir atsākta abos galvenajos korpusos. Patlaban mēs strādājam, lai rūpnīca pakāpeniski palielinātu savas ražošanas jaudas un produkcija pašizmaksas ziņā kļūtu konkurētspējīgāka ar citām rūpnīcām Austrumeiropā un pasaulē, kas arī ir galvenais uzdevums produkcijas noieta tirgu atrašanai,” sacīja Kovaļenko.

Jau ziņots, ka 8.maijā darbu sāka KVV Liepājas metalurga tēraudkausēšanas cehs. Patlaban tēraudkausēšanas cehā ražošana notiek divās maiņās, nodarbinot papildu 195 cilvēku un saražojot 30 000 tonnas tērauda mēnesī. Pagaidām saražotā produkcija tiks izmantota velmētavā armatūras ražošanai.

Šobrīd 90% KVV Liepājas metalurga produkcijas tiek eksportēta uz Alžīriju, bet lēnām tiek uzsākts eksports arī uz Poliju, Vāciju un Somiju.

Ukrainas holdinga kompānija KVV Group pērn 2. oktobrī parakstīja pirkuma līgumu ar Latvijas valsti par maksātnespējīgā uzņēmuma “Liepājas metalurgs” iegādi, piedāvājot par to maksāt 107 miljonus eiro. Līdz darbības apturēšanai 2013. gadā tas bija viens no lielākajiem rūpniecības uzņēmumiem Baltijā un eksportētājiem Latvijā, veidojot aptuveni 0,7-1% no Latvijas iekšzemes kopprodukta. Līdz ar to rūpnīcas darbības atjaunošana ir nozīmīgs un ilgi gaidīts notikums Latvijas ekonomikai.

Holdinga KVV Group uzņēmumu Ukrainā galvenie darbības virzieni ir metāllūžņu iepirkšana, pārstrāde un piegāde Ukrainā un uz eksportu, metāla ražošana, celtniecības bizness un ostu pakalpojumi. Tas ir viens no līderiem Ukrainā metāllūžņu iepirkšanas nozarē, savukārt holdinga būvapjomi gadā sasniedz vienu miljonu kvadrātmetru.

Šī gada 12.janvārī Liepājā Liepājas metalurga maksātnespējas administrators Haralds Velmers nodeva uzņēmuma atslēgas jaundibinātā uzņēmuma KVV Liepājas metalurgs valdes loceklim Kovaļenko.

Liepājas metalurga īpašuma tiesības tika pārreģistrētas Zemesgrāmatā jaunajam īpašniekam 2014. gada 29. decembrī, līdz ar to oficiāli noslēdzās arī aktīvu nodošanas process.

Lasi vēl