KVV Liepājas metalurga īpašniekiem parādījušies jauni plāni

Pievienot komentāru
KVV Liepājas metalurga īpašniekiem parādījušies jauni plāni
Foto: LETA

KVV Liepājas metalurga īpašniekiem jauni plāni. Tie balstīti uz jauniem aprēķiniem, kuri arī apliecina, – iepriekšējie bijuši šķērsām un veduši Liepājas metalurgu zaudējumos.

KVV Group līdzīpašnieks Jevgēņijs Kazmins:

Līdz gada beigām tiek plānots palielināt ražošanas apjomus par 30 līdz 40%. [..] Valdībai jāpieņem noteikti lēmumi, lai mēs varētu palielināt apgrozāmos līdzekļus. Mēs uz to esam gatavi, un tas ļaus palielināt ražošanas apjomus un arī darbavietu skaitu par 200 līdz 740 cilvēkiem.

Tomēr pašreizējos metalurģijas tirgus apstākļos, kad metāllūžņu cenas augušas, bet produkcijas cenas krīt, bez valsts atbalsta neesot iespēju iekurināt martena krāsni un līdz 1300 palielināt darbinieku skaitu. Vēlmju saraksts, kas likts galdā Lielo un stratēģiski nozīmīgo investīciju projektu koordinācijas padomes sēdes laikā, ir gana garš. “Tur bija gāzes tirgus atvēršana, elektroenerģijas cenas samazināšana, būtiski – par 30% – dzelzceļa tarifu mazināšana, palīdzība kredītresursu iegūšanai,” skaidro ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola.

Izskanējusī dzelzceļa tarifu atlaide šobrīd ir viens eiro par tonnu. Tomēr tas, vai šis un arī cits atbalsts ir iespējams, valdības vadītāja uzticēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras vadītājam mēneša laikā apkopot Finanšu, Ekonomikas un Satiksmes ministrijas informāciju.

Skaties video un uzzini vairāk!