2 komentāri

Otrdien, 1. augustā, starta šāviens izskanēja cīņā par gardāko Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības radīto kumosu – to, kur pēc tā dēvētā “Brexit” atradīsies Eiropas Zāļu un Banku aģentūra. Cīņā iesaistījušās 20 Eiropas valstis. Bet Latvija nav viena no tām. 

Šobrīd Eiropas Zāļu un Banku aģentūra atrodas Londonā, tādēļ iestādēm būs jāpārceļas, vēlākais, aiznākamgad. Tās sev līdzi uz jauno mājvietu atvedīs veselu gūzmu labumu, sākot no investīcijām un darbavietām un beidzot ar starptautisku prestižu.

Eiropas Zāļu aģentūra pēta dažādu vielu ietekmi uz cilvēku veselību un piešķir licences tām zālēm, kuras atzīst par noderīgām. Tā regulāri rīko zinātniskas konferences, un gada laikā to apmeklē 36 000 viesu. Savukārt Eiropas banku iestāde ir viens no trim Eiropas finanšu sektora uzraugiem un nodarbina aptuveni 200 cilvēku.

Gan viena, gan otra aģentūra šobrīd ir ceļa jūtīs, un Eiropas valstu valdības cīnās par to, kas būs galamērķis. Daudzi ministri pēdējos mēnešos apmeklējuši aģentūras, valdības izdevušas bukletus, izveidojušas mājaslapas un pat uzņēmušas reklāmas rullīšus par to, kādēļ tieši tās piedāvā vispiemērotāko jauno mājvietu.

Mazsvarīgs nav arī fakts, ka bankas un farmācijas uzņēmumi vēlas pēc iespējas vieglāku piekļuvi saviem uzraugiem, tādēļ paredzams, ka pilsētā, kur turpmāk atradīsies aģentūra, atvērsies arī daudzu globālu uzņēmumu pārstāvniecības. Tādēļ Eiropas Kustības Latvijā prezidents Andris Gobiņš akcentē, ka atvest kādu no šīm iestādēm uz Rīgu, būtu ļoti liels grūdiens Latvijas ekonomikai.

Tomēr Latvija izlēmusi, ka nekas no tā visa mums nav vajadzīgs un cīņā nav pieteikusies. Saeimas Eiropas lietu komisijas vadītāja Lolita Čigāne skaidro, ka aģentūras uzņemšanai līdzi nāk ne tikai labumi, bet arī ieguldījumi, kas jāveic, lai sagatavotos. Piemēram, jāceļ jaunas biroju telpas, jāveido īpaša Eiropas skola, kur mācīties aģentūras darbinieku bērniem. Šīs grūtības varētu būt pārvaramas, bet daudz apšaubāmāk, vai Latvijai pietiktu ietekmes, lai tik gardu kumosu noceltu no degungala skandināviem vai vāciešiem – cīņa šoreiz esot patiesi nikna.

TOP komentāri

  • Egils Bačila
  • Agnese Roze
    0 0 0

    Agnese Roze

    Jauki,ka Anglijai vairs nevajag neko pec Brexit.Es pagaidam nespeju saskatit nevienu ieguvumu no ta visa🤔🤔

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl