Kuģniecības uzņēmumus visā pasaulē brīdina neizmantot Ventspils ostu

61 komentārs
Kuģniecības uzņēmumus visā pasaulē brīdina neizmantot Ventspils ostu
KASPARS KRAFTS, F64

Par ASV sankciju sarakstā iekļautās Ventspils Brīvostas tālāko darbību arvien liela neskaidrība. Kuģniecības uzņēmumi visā pasaule brīdināti par sankcijām, kas tām draud, ja pēc 8. janvāra tiks izmantoti Ventspils ostas pakalpojumi.

Brīdinājumu izplatīja pasaulē ietekmīgā Lielbritānijā bāzētā kuģniecības apdrošinātāju kompānija “The West P&I Club”.

Paziņojumā kuģu īpašnieki brīdināti, ka viņi var nonākt ASV sankciju sarakstā, ja Ventspilij tiks maksātas ostas nodevas pēc 8. janvāra. Šajā dienā beidzas ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles biroja izdotais rīkojums pārtraukt sadarbību 30 dienu periodā. To, ka šāds brīdinājums saņemts, TV3 Ziņām apstiprināja arī vairākus Ventspils loģistikas uzņēmumus apvienojošā biedrība “Baltijas asociācija– transports un loģistika”.

Ar izplatīto paziņojumu var iepazīties šeit!

Biedrības izpilddirektors Ivars Landmanis gan uzsvēra, ka pagaidām kuģi ostā turpina ienākt.

“Manā asociācija uzņēmumi, protams, viņiem visu laiku notiek izskaidrojošais darbs ar kuģu īpašniekiem, kuri brīdina, ka visādas situācijas var būt, bet tā, ka galīgi nav atnācis kuģis, man informācijas nav,” saka Landmanis

Ventspils Ostas kapteiņa dienestā informēja, ka pašlaik nekādu izmaiņu plānotajā kuģu satiksmes grafikā neesot. Ostā atrodas septiņi kuģi un tuvākajā laikā plānota divu tankkuģu un viena sauskravas kuģa ienākšana.

Jau ziņots, ka nākamnedēļ valdība plāno izveidot jaunu kapitālsabiedrību, kas pārņemtu Ventspils brīvostas pārvaldes funkcijas. Paralēli, notiek darbs, lai panāktu ASV sankciju atcelšanu Ventspils ostai, ņemot vērā, ka Aivars Lembergs tajā vairs nedarbojas.