Kučinskis neredz ieguvumus no LMT un Lattelecom apvienošanas “megadarījuma”

Komentāri

Potenciālais jaunās valdības vadītājs Māris Kučinskis ir skeptisks par uzņēmumu Lattelecom un LMT apvienošanu, šobrīd neredzot no tā nekādus ieguvumus patērētājiem un arī valstij, kas zaudētu kontrolpaketi. Viedokļa formulēšana par simtos miljonos mērāmo “megadarījumu” ar privāto akcionāru TeliaSonera būs jaunās valdības pirmais galvenais uzdevums.

Pērn Lattelecom un LMT otrs akcionārs – Zviedrijas valstij piederošais telekomunikāciju gigants TeliaSonera – lūdza Straujumai sniegt redzējumu par abu uzņēmumu nākotni. Minēti trīs scenāriji – galvenais, ko aizstāv TeliaSonera, ir uzņēmumu apvienošana, kas gan valstij nozīmētu kontrolpaketes zaudēšanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Tāpat zviedri piedāvā valdībai apsvērt valsts akciju pārdošanu, vai tieši otrādi – tās no TeliaSonera atpirkt. Pēdējie divi scenāriji gan ierobežoto līdzekļu dēļ ir maz ticami. Straujumas valdības lēmumu zviedri gaidīja līdz 22. janvārim, taču saņēma lūgumu pagaidīt vēl.

Zviedri piekrituši pagaidīt līdz jaunās valdības izveidei, kurai tas kļūs par pirmo svarīgāko uzdevumu, jo potenciāla darījuma vērtība tiek lēsta ap miljardu eiro. Potenciālais valdības vadītājs Māris Kučinskis esot noskaņots pret kompāniju apvienošanu, jo uzskatot, ka no tā ciestu konkurence un patērētāji.

M. Kučinskis gan sola, ka par lēmumu vēl gaidāmas diskusijas ar iesaistām pusēm. Tāpat viņš lūdzis koalīcijas partnerus formulēt viedokli. Jau stāstīts, ka pret vērtīgo uzņēmumu apvienošanu iestājas arī Konkurences padome, kas darījuma redz tikai mīnusus. Tikmēr atbalstu bez TeliaSonera paudusi Privatizācijas aģentūra un Lattelecom vadība.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl