Kučinska valdība izstrādās jaunu ēnu ekonomikas apkarošanas plānu

Komentāri

Līdzšinējais ēnu ekonomikas apkarošanas plāns ir neefektīvs, tāpēc valdība tuvākajā laikā piedāvās jaunus pasākumus pelēkā sektora apkarošanai. Šādu solījumu augsta līmeņa sarunās ar ārvalstu investoriem šodien deva premjerministrs Māris Kučinskis.

Valdības namā šodien norisinājās jau 20 ārvalstu investoru padomes un valdības ministru tikšanās, kurās pārrunā investīciju vidi Latvijā. Par galvenajām problēmām, kas bremzē ārvalstnieku vēlmi ieguldīt Latvijā, investori joprojām uzskata aplokšņu algas, korupciju, negodīgus iepirkumus, kā arī peļņas neuzrādīšanu. Lai ar šīm problēmām cīnītos, tie sagatavojuši ieteikumus valdībai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Premjerministrs Māris Kučinskis ir pārliecināts, ka valdībai un ārvalstu investoriem par Latvijas ekonomikas attīstību ir kopīgs redzējums. Liela daļa no darāmajiem darbiem ir iekļauti ēnu ekonomikas apkarošanas plānā, kuru Kučinskis gan plāno pārtaisīt.

Kā piemērus Kučinskis min skaidras naudas aprites samazināšanu, gan  banku iesaisti PVN shēmu atklāšanā. Šie un virkne citu priekšlikumu nākuši tieši no investoriem.

Rīgas Ekonomikas augstskolas pētījums liecina, ka pērn ēnu ekonomikas apjoms Latvijā mazliet sarucis un pašlaik veido apmēram piekto daļu no iekšzemes kopprodukta. Savukārt Lietuvā un Igaunijā pelēkais sektors pagājušajā gadā nedaudz pieaudzis un abās valstīs ir aptuveni 15% apmērā.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl