Krīze Latvijas pienam – uzņēmums lūgs kredīta brīvdienas

Komentāri
Krīze Latvijas pienam – uzņēmums lūgs kredīta brīvdienas
Foto: LETA

Uzņēmums Latvijas piens, kas zemnieku kooperatīvam Trikāta palicis parādā 3 miljonus eiro, otrdien piedāvājis jaunu saistību atmaksas grafiku. Vienlaikus joprojām spēkā ir otra lielākā Latvijas piena akcionāra – kooperatīva Latraps – piedāvājums par Trikātas akciju pārpirkšanu.

Darījumam gan vairs nav daudz laika, jo jau ceturtdien tiesa skatīs Trikātas maksātnespējas lietu. Ja kooperatīvu atzīs par bankrotējušu, zemnieki naudu par pienu, visticamāk, nesaņems.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jau ziņots, ka ar valsts garantētu atbalstu dibinātā rūpnīca Latvijas piens nonākusi finansiālās grūtībās, kādēļ tai izveidojies 3 miljonu eiro liels parāds pret vienu no tās akcionāriem – kooperatīvu Trikāta, kas vakar paziņoja par nodomu savu kontrolpaketi Latvijas pienā pārdot. Šodien no rīta notika uzņēmuma akcionāru sapulce, kurā nekādi lēmumi gan netika pieņemti.

Trikātas vadītājs Uldis Krievārs komentāros par izveidojušos situāciju ir skops. Tieši Trikāta bija Latvijas piena idejas autors. Uzņēmuma finansiālo problēmu dēļ nu cietēji ir zemnieki, kas nav saņēmuši naudu par nodoto pienu. Laikā, kad Trikāta informējusi par nodomu savas akcijas Latvijas pienā pārdot, par gatavību šīs akcijas pirkt paziņojis kooperatīvs Latraps, kas ir otrs lielākais Latvijas piena daļu īpašnieks.

Piedāvājums paredz, ka parāds par pienu tiktu nomaksāts četru gadu laikā. Savukārt summa, kādu Latraps gatavs par Trikātas akcijām maksāt, šobrīd atklāta netiek. Piedāvājumu Trikātai šodien izteikusi arī Latvijas piena vadība. Arī uzņēmums gatavs parādu zemniekiem pakāpeniski atdot.

Vienlaikus Latvijas piens sagatavojis pieteikumu valsts kasei un SEB bankai ar lūgumu uz pusgadu piešķirt valsts garantētā kredīta brīvdienas, lai stabilizētu rūpnīcas darbu.

Tas saistīts ar faktu, ka Valmieras tiesa tuvākajā laikā vērtēs pieteikumu Trikātas maksātnespējas pasludināšanai, ko pieteikusi zemnieku saimniecība Kalnbrindas. Ja Trikāta bankrotēs, tai piederošo Latvijas piena akciju liktenis būs maksātnespējas administratora rokās.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl