Komentāri
Krīze Ķīnas ekonomikā ietekmēs arī Latviju, secina ekonomisti
FOTO: Flickr

Ķīnas ekonomikā notiek nopietnas pārmaiņas. To jau izjūt un vēl izjutīs arī Latvijas uzņēmēji un iedzīvotāji.

Ekonomisti norāda, ka lielās akciju cenu svārstības Ķīnas biržā pagājušā nedēļā, kas turpinājās vēl šodien, ir tikai aisberga redzamā daļa šīs valsts problēmām ekonomikā un finanšu tirgos.

Notiekošais šajā valstī noteikti iespaidos arī Latvijas uzņēmumus, taču, visticamāk, šī ietekme būs netieša, tā prognozē Swedbank eksperti.

Swedbank galvenais ekonomists Mārtiņš Kazāks

Ja mēs tāda bāzes scenārija ietvaros skatāmies, tad Latvijas ekonomiku tiešā veidā tas ļoti dramatiski neietekmēs. Tas vairāk attiecas uz tādu negatīvu scenāriju. Ķīna ir liela ekonomika, kas kļūst arvien sarežģītāka ekonomika savu prasmju un produktu ziņā, līdz ar to ķīnieši sāk ražo, līdz ar to mums ar viņiem jārēķinās jau kā ar konkurentiem.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl