Komentāri

Latvijā piena iepirkuma cena Krievijas sankciju dēļ pirmdien tika samazināta par trešdaļu, no uzņēmuma “Agrofirma Tērvete” ziņo LNT Ziņu dienesta žurnāliste Ieva Mārtiņa.

Aizvadītajā piektdienā, 8. augustā, viena tonna uzņēmuma “Agrofirma Tērvete” govju fermā saražotā piena tika iepirkta par 300 eiro, bet pirmdiem, 11. augustā, – jau par simts eiro eiro lētāk.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Agrofirma Tērvete” pienu nodod Latvijas kooperatīvam “Piena partneri”, kas apvieno 12 piena ražotājus. Uzreiz pēc Krievijas sankciju ieviešanas pagājušā nedēļā līgumu ar šiem Latvijas piena ražotājiem lauza Lietuvas piena pārstrādātājs “Pieno Zvaigzdes”. Tādējādi “Piena partneriem” kā vienīgais sadarbības uzņēmums no piena pārstrādātājiem palicis Latvijas “Food Union”.

“Galvenā problēma šobrīd ir svaigpiena iepirkuma cena, šobrīd tā ir 200 eiro tonnā, tādēļ pie mūsu izslaukuma, kas ir vidēji 50 tonnas piena dienā, zaudējumi diennaktī mums veido 5000 eiro,” LNT Ziņām atzina “Agrofirma Tērvete” valdes priekšsēdētājs Dainis Dominieks. Tādējādi gada laikā, ja situācija nemainīsies,  cenu samazinājuma dēļ Tērvetes kompānijas zaudējumi piena cenas samazinājuma dēļ var sasniegt nepilnus divus miljonus eiro.

 

 

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl