Konkurences padome varētu iesaldēt jauno līgumu par Rīgas pilsētas atkritumu apsaimniekošanu

2 komentāri
Konkurences padome varētu iesaldēt jauno līgumu par Rīgas pilsētas atkritumu apsaimniekošanu
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Konkurences padome varētu iesaldēt jauno, gandrīz 690 miljonu eiro vērto līgumu par Rīgas pilsētas atkritumu apsaimniekošanu.

18. jūlijā padome ir ierosinājusi lietu pret Rīgas pašvaldību un “Getliņi EKO” par iespējamu dominējošā stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, – padomei aizdomas, ka to noslēgtais apjomīgais līgums par atkritumu apsaimniekošanu uz 20 gadiem faktiski likvidē konkurenci šajā jomā, radot iespēju konkursā izredzētām kompānijām veidot monopolu un nesamērīgi celt pakalpojumu cenas.

Lieta ierosināta par Eiropas Savienības (ES) dibināšanas līguma 102. panta – par neatgriezenisku kaitējumu konkurencei, un tas ļauj padomei noteikt arī pagaidu noregulējumu, kamēr lieta tiek izmeklēta. Tas nozīmē, ka var tikt iesaldēta arī līgumu pārslēgšana ar jauno apsaimniekotāju – uzņēmumu “Tīrīga”.

“Pagaidu noregulējums ir tas, kas dod iespēju šobrīd iesaldēt, apturēt pārslēgšanu un līdz lietas pilnīgai izpētei, tātad paliktu viss iepriekšējā stāvoklī,” norāda Konkurences padomes vadītāja Skaidrīte Ābrama.

Pašvaldības un “Getliņi EKO” argumentus un skaidrojumus Konkurences padome gaida līdz 8. augustam, lai lemtu par tālāko situāciju.