Komandītsabiedrībai Expo 2015 var nākties atmaksāt nelietderīgi iztērēto naudu

1 komentārs
Komandītsabiedrībai Expo 2015 var nākties atmaksāt nelietderīgi iztērēto naudu
Foto: LETA

Par Latvijas paviljona starptautiskajā izstādē Milānā World Expo 2015 radošajiem risinājumiem atbildīgajai komandītsabiedrībai Expo 2015 var nākties atmaksāt nelietderīgi izmantoto naudu, šodien medijiem paziņoja ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Savulaik Ekonomikas ministrija (EM) ar Expo 2015 parakstīja 3,3 miljonus eiro vērtu līgumu par Latvijas paviljona projektēšanu un pasākumu producēšanu.

Šodien ekonomikas ministre atzina, ka komandītsabiedrības līdz šim iztērētās naudas – aptuveni 800 tūkst. eiro – izlietojums nav skaidrs. Tāpēc ministre uzdevusi ekspertiem precīzi izanalizēt, par ko komandītsabiedrība ir maksājusi. Viņa piebilda, ka EM nav informācijas par to, ar ko komandītsabiedrība projekta ietvaros slēdz līgumus un par kādām summām.

Ministre arī atzina, ka līgumus par radošiem pakalpojumiem būs grūti izvērtēt.

Ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola:

Radošas lietas nav tik viegli novērtēt. Ja kaut kas sākotnēji šķiet liels un uzpūsts, pēc izvērtēšanas izrādās – nav nemaz tik traki. Bet pirmais iespaids [par Expo 2015 līdz šim slēgtajiem līgumiem] – ir par traku. Rezultāts, kas patlaban ir piedāvāts, neatbilst tām summām, kas ir samaksātas. Ja summas būs samaksātas neatbilstoši padarītajam darbam, prasīsim kompensācijas likumā paredzētajos veidos. Tas nebūs vienkāršs process, bet ceram mēneša laikā noskaidrot.

Ministre stāstīja, ka tiks izvērtēti ne tikai komandītsabiedrības slēgtie līgumi, bet arī EM atbildīgo amatpersonu rīcība.

Lai arī patlaban komandītsabiedrība ir noslēgusi rēķinus par aptuveni 800 000 eiro, starp Expo 2015 un EM joprojām noris sarunas par vēl dažiem komandītsabiedrības parakstītajiem līgumiem, pieņemšanas un nodošanas aktiem.

Vaicāta, vai pagājušā gada nogalē, kad valdība pirmo reizi lēma apturēt Latvijas dalību starptautiskajā izstādē, EM informēja Expo 2015 neturpināt jaunu līgumu parakstīšanu, Reizniece-Ozola atzina, ka komandītsabiedrība pēc valdības lēmuma gan mutiski, gan rakstiski tika aicināta neuzņemties jaunas saistības.

Jau rakstīts, ka ekonomikas ministre vairākkārt uzsvērusi, ka apšauba Latvijas dalības nepieciešamību Expo 2015 Milānā. Par šo jautājumu varētu lemt valdība 27. janvārī.

Expo 2015 neapmeklētā Instagram konta izveide izmaksājusi 34 tūkstošus

Sociālā tīkla Instagram konta izveidošana un uzturēšana Latvijas Expo 2015 projekta vajadzībām izmaksā 34 487 eiro, noskaidrojis laikraksts Diena.
Piemēram, Saeimas kontam Instagram tīklā seko 565 lietotāji, konts tiek ikdienā papildināts, izmantojot parlamenta preses dienesta cilvēkresursus. Salīdzinājumam – komandītsabiedrības Expo 2015 izveidotajā Instagram kontā kopš 2014. gada aprīļa ar lielu neregularitāti ievietotas 17 fotogrāfijas, un kontam ir vien 177 sekotāji.

1 komentārs