Koalīcija vienojas attīstīt viedo reindustrializāciju kā visaptverošu valdības politiku

2 komentāri
Koalīcija vienojas attīstīt viedo reindustrializāciju kā visaptverošu valdības politiku
OKSANA DŽADANA, F64

Koalīciju veidojošās partijas trešdien, 2. jūnijā, parakstītajā sadarbības partneru memorandā vienojušās attīstīt viedo reindustrializāciju kā visaptverošu valdības politiku.

Sadarbības partneru memorandu parakstījušas partiju apvienība “Jaunā vienotība” (JV), Jaunā konservatīvā partija (JKP), partiju apvienība “Attīstībai/Par!” (AP) un nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (NA).

No memoranda izriet, ka Krišjāņa Kariņa (JV) vadītā Ministru kabineta sastāvā turpmāk darbosies Ministru prezidenta biedrs, aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP), Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP), ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV), ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (NA), finanšu ministrs Jānis Reirs (JV), iekšlietu ministre Marija Golubeva (AP), izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP), kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA), labklājības ministrs Gatis Eglītis (JKP), vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP), satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP), veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) un zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA).

Sadarbības partneri ir apņēmušies ievērot 2019. gada 23. janvāra Ministru kabinetu veidojošo 13. Saeimas frakciju Fiskālās disciplīnas līgumu un 2019. gada 23. janvāra Ministru kabinetu veidojošo 13. Saeimas frakciju sadarbības līgumu, izņemot noteikumus, ko paredz šis memorands.

Vienojoties par prioritāri veicamajiem darbiem līdz 2022. gadā paredzētajām 14. Saeimas vēlēšanām, sadarbības partneri memorandā uzsver nepieciešamību attīstīt viedo reindustrializāciju kā visaptverošu valdības politiku.

Šīs politikas ietvaros tiks sekmēta administratīvi teritoriālās reformas pilnvērtīga īstenošana un tās izmantošana, pašvaldību spējā piesaistīt un saglabāt pārvaldības teritorijā strādājošus uzņēmumus, kā arī vienmērīgai teritorijas attīstībai un dzīves līmeņa atšķirību mazināšanai reģionos.

Tāpat viedā reindustrializācija paredz pabeigt iesāktās pārmaiņas augstākajā izglītībā un pilnveidot zinātnes bāzes finansējuma piešķiršanas kārtība, kas sekmēs sadarbību ar privāto sektoru un starptautisko konkurētspēju, kā arī turpināta skolu tīkla sakārtošana.

Tiks turpināts un attīstīts uzsāktais darbs tieslietu un iekšlietu sistēmas pilnveidošanā, īpaši sekmējot policijas, izmeklēšanas iestāžu un tiesu sistēmas cilvēkresursu attīstību, kā arī spēcinot pretkorupcijas iestādes un pastiprinot cīņu ar ekonomiskajiem noziegumiem.

Tik arī pabeigta ostu reforma, sekmīgi to noslēdzot un turpmāk nodrošinot ostu pārvaldību atbilstoši valsts kapitālsabiedrību korporatīvās pārvaldības vadlīnijām. Paredzēts nodrošināt Latvijas virzību uz mērķi – klimatneitralitāte 2050. gadā, panākot resursu efektīvu izmantošanu, bezizmešu risinājumu plašāku izmantošanu un līdz ar to samazinot piesārņojumu.

Koalīcijas vienošanās paredz nodrošināt virzību uz kvalitatīvu un pieejamu veselības aprūpi, it īpaši slimnīcu “līmeņošana”, un nozares cilvēkresursu attīstību ciešā sasaistē ar mediķu atalgojuma jaunā modeļa ieviešanu.

Partneri apņēmušies uzsākt mājokļu fonda atjaunošanu, sekmējot īres tirgus attīstību un nosakot jaunus mājokļu pieejamības attīstības virzienus un risinājumus, iekļaujot mērķētu atbalstu dažādu ienākumu mājsaimniecībām, īpaši ģimenēm ar bērniem.

Tāpat partneri apņēmušies sekmēt pilnvērtīgu Eiropas Savienības piešķirtā finansējuma izlietojumu viedās reindustrializācijas mērķu sasniegšanā, Atveseļošanas un noturības mehānisma un Daudzgadu budžeta ietvaros, tostarp turpinot sekmēt mobilitātes paradumu maiņu.

2 komentāri