Koalīcijā apsver mikrouzņēmuma nodokļa palielināšanu nākamgad līdz 20%

Nākamā gada budžetā varētu būt priekšlikumi gan par nodokļu samazināšanu, gan palielināšanu. Tā pirmdien pēc kārtējās nodokļu politikas attīstības komitejas sēdes paziņoja valdības koalīcijas partijas. Politiķi joprojām vērtē ar nodokļiem neapliekamā minimuma un minimālās algas celšanu. Savukārt starp nodokļiem, kas varētu pieaugt, tiek minēts mikrouzņēmuma nodoklis.

Atpakaļ uz rakstu

24 komentāri

 • Jānis Mierīgais

  Jānis Mierīgais

  Esmu pensionārs. 71. Garīgu darbu esmu spējīgs veikt. Fizisks darbs savā piemājas saimniecībā. Esmu MUN maksātājs, kā saimnieciskā darba veicējs. Šis darbs apsīkst, jo jādarbojas caur juridisku firmu, līdz ar to ienākumi stipri mazāki. Valsts jau tā strādājošiem pensionāriem ienākuma nodokli atvelk no pirmā centa.
 • Agnese Spetere
 • Sandijs Teniis

  Sandijs Teniis

  Nu beigsies ar to, ka lielākā daļa vispār neko vairs nemaksās!
  Iesaku vērt vaļā uzņēmumu Igaunijā, kamēr vēl tas nav aizliegts :)
  • Oskars Brigaders

   Oskars Brigaders

   Sandijs Teniis Negodīgie šo izmanto,un zaudētājos paliek darbinieks. Vienkāršas shēmas. Vajadzīgs radīt godīgu vidi lai mazinātu negodīgu uzņēmumu peļņu.
 • Inese Paegle

  Inese Paegle

  MUN jālikvidē pilnīgi. Sviests tas nodoklis bija un cerams, ka nepaliks!
 • Andris Meļķis

  Andris Meļķis

  Debīlisma kalngals.Precīzãk būtu jãsaka - MUN likvidēšana !
  Jau pašos pamatos MIkrouzņēmumu statuss bija ļoti laba ideja , par ko latviešus apskauda leiši un igauņi , taču ierëdņu radītais Mun likums bija katastrofãls brãķis , kas pieļãva lielo firmu , valsts kapitãlsabiedrību sadalīšanos neskaitãmos mikrouzņëmumos. Šo likumu izmantoja pat pašvaldības. Piem.,likvidējot bužeta jurista vietu , slëdzot līgumu ar jurista MU.
  MU ir vajadzīgs . Tam jãbūt ! Tam jãbūt , bet ar precīzu regulējumu.
  MUN drīkst piemērot tikai , pirmkãrt , ražojošiem
  ( ģimenes ) uzņēmumiem , kuri reãli ar savu darbu rada ne tikai reãlu produktu , bet arī pievienoto vērtību.Arī pakalpojumu sniedzëjiem- masieri, pirtnieki , frizieri u.t.t.Tomēr, galvenokãrt , ražojošiem uzņëmumiem!
  Par nodokļa likmi.
  Nodokļa likme no apgrozījuma , kã tas ir šobrīd , ir ļoti sensitīva lieta.
  Kad MUN bija 9% , godīgi tika samaksãti visi 9% no apgrozījuma.
  Kad 15% no apgrozījuma , tas daudzos gadījumos radīja problëmas .It īpaši ražojošiem uzņëmumiem -
  Materiãlu iepirkumi, elektrība, degviela, transports, PVN , visi citi neskaitãmie maksãjumi.
  Kas paliek pãri pašam uzņëmëjam?
  Jaunã MU versija ar 20% nodokli ir pašnãvība ,pelëkã zona un vël palikušo uzņëmīgãko cilvëku aizbraukšana.
  Ja godīgi , MUN optimãlais līmenis varëtu būt 11%.
  Kungi , domãjiet ar galvu.
 • Olegs - Valdis Golovčiks

  Olegs - Valdis Golovčiks

  Ja Godmanis un vinja prettautiskie sekotaaji netiks publiski sodiiti DOMA LAUKUMAA ,tad pulkvedis Kalpaks ir veltiigi ciiniijies...Celjiet nodokljus,celjiet sodus... 4.maija ,,LV,, ir sods muusu tautai...Un Akuraateres aicinaajums ,,sanaakt atpakalj tautai pie Daugavas krastiem,arii bijis veltiigs...
 • Armands Šverns

  Armands Šverns

  Tieši mērķtiecīga mikro un mazo uzņēmumu iznīcināšana ir pamats daudzu cilvēku aizbraukšanai no Latvijas, kas mazina iekšējo patēriņu un rada tālejošas sekas daudz negatīvām nebūšanām valstī .
  Šī ir viena no vislielākajām "Vienotības" ekonomikas politikas kļūdām !
 • Aldis Demiters

  Aldis Demiters

  Tas ļoti atgādina senu anekdoti. Satiekas divi kaimiņi, viens iejūdzies ratos velk.Kur tad tavs zirgs? Nu redz dārga barošana,domāju došu mazāk ,turpina kustēt, dodu vēl mazāk vēl kustas varbūt varētu nedot nemaz, bet šis ņēma un nosprāga.
 • S

  S

  Vispirms jānoskaidro, kas ir MU.Bija taču doma, ka tie ir mājražotāji, mazie ģimenes uzņēmumi un tml, nu tie ir daudzi, kas atraduši caurumus definīcijā, piem., taksisti Rīgā. Mums ir tik daudz it kā gudru ekonomistu, finansistu un citu "ekspertu", kas, ja gribētu, varētu visu nodokļu sistēmu arī sakārtot, bet tiešām īstus ekspertus neviens neklausās.Piemēram, Karnītes k-dze var runāt un runāt,ieteikt, bet...
 • Una Vecbērza

  Una Vecbērza

  Par mikrouzņēmumiem jāatstāj tikai amatnieki, mazie mājražotāji, frizieri, masieri u.t.t, cilvēki, kuri paši ar savām rokām strādā, lai nopelnītu.
  Veikali, takši, ražotnes un citi tādi, lai pārtop par SIA vai IK un nekropļo konkurenci.
  Slims veidojums.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!