Ķīnas uzņēmēji vēlas izveidot vērienīgu e-komercijas un loģistikas centru Rīgā

0 Komentāru
Ķīnas uzņēmēji vēlas izveidot vērienīgu e-komercijas un loģistikas centru Rīgā
PUBLICITĀTES FOTO

Ceturtdien, 14. martā, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) uzņēma delegāciju no Ninbo (Ķīna) pilsētas pašvaldības komercijas departamenta, kā arī Ķīnā bāzētā tirdzniecības uzņēmuma “China-Base Ningbo group Co.Ltd” pārstāvjus, lai spriestu par Ķīnas-Latvijas e-komercijas centra izveidi Rīgā.

Kā informē LIAA, Latvijas galvaspilsēta ir izraudzīta kā labākā vieta, caur kuru tiktu nodrošināta preču piegāde pārējām Eiropas valstīm atbilstoši “16+1” sadarbības formātam. Preču loģistiku plānots koordinēt caur Rīgas brīvostu. Projekta ietvaros tiks parakstīts sadarbības memorands starp LIAA un Ninbo pašvaldību.

Tikšanās laikā Ninbo pašvaldības komercbiroja direktora vietniece Ližena Čena (Lizhen Chen) piedāvāja LIAA direktoram Andrim Ozolam kļūt par Latvijas-Ķīnas e-komercijas centra īstenošanas darba grupas līdzpriekšsēdētāju.

LIAA direktors Andris Ozols norāda: “Mēs esam pagodināti būt pirmā institūcija un kā galvenais atbalstītājs šim projektam, kas ir saskaņā ar mūsu valdības nodomu – veicināt Latvijas un Ķīnas ekonomisko sadarbību. Esmu pārliecināts, ka Ninbo pilsētas uzņēmumu klātbūtne un tālāka sadarbība ar Eiropu tieši no Rīgas dos labumu visiem iesaistītajiem partneriem – īpaši Latvijai. Ja preces caur Latviju tiek transportētas un piegādātas patērētājiem uz Ungāriju, Čehiju, Igauniju un Lietuvu, tad Latvija nenoliedzami ir ieguvēja. E-komercijas centra izveide būs izdevība arī Latvijas uzņēmumiem paplašināt tirgus iespējas uz Ķīnu. Šis projekts būs iespēja Latvijai veidot divvirzienu tirdzniecību ar “16+1″, Skandināvijas valstīm, arī Ukrainu.”

Vienlaikus LIAA norāda, ka daudzi Eiropas uzņēmumi meklē veidu, kā iekļūt Ķīnas tirgū. Tikšanās laikā Ninbo pilsētas pārstāvji apstiprināja, ka sadarbība paredz arī importa apjoma palielināšanu no Eiropas valstīm.

Viens no sadarbības partneriem e-komercijas centra izveidei Rīgā ir “China-Base Ningbo group Co.Ltd.” uzņēmums, kas nodarbojas ar noliktavu, loģistikas, transporta un tirdzniecības pakalpojumiem. Uzņēmuma apgrozījums ir aptuveni 3,3 miljardi ASV dolāru gadā, no kā imports sastāda aptuveni 1 miljardu ASV dolāru gadā. E-komercijas centra izveide Rīgas brīvostā tiks realizēta sadarbībā ar SIA “Latvia E-commerce Hub”.

0 Komentāru