Ķemeru sanatorijas izsole atzīta par nenotikušu

0 Komentāru
Ķemeru sanatorijas izsole atzīta par nenotikušu
Sanatorija "Ķemeri". (Foto: LETA)

Maksātnespējīgās SIA Ominasis Latvia administrators Ainars Kreics atzinis par nenotikušu Ķemeru sanatorijas mantas kopuma izsoli, kas notika 3. oktobrī, informēja Latvijas Sertificēto maksātnespējas procesa administratoru asociācijas preses pārstāve Justīne Plūmiņa.

Minētajā izsolē piedalījās viens pretendents, kurš apliecināja gatavību iegādāties sanatorijas mantas kopumu par trīs miljoniem eiro. Tomēr minētais izsoles dalībnieks neveica pirkuma maksas samaksu viena mēneša laikā pēc izsoles, kā to paredz likums.

Līdz ar to pretendents ir zaudējis līdz izsolei iemaksāto drošības naudu 503 771 eiro apmērā.

Par turpmāko rīcību ar Ķemeru sanatorijas mantas kopumu administrators plāno tuvākajā laikā vienoties ar “Ominasis Latvia” nodrošinātajiem kreditoriem.

Jau ziņots, 3. oktobrī izsolē par trīs miljoniem eiro pārdota maksātnespējīgās Ominasis Latvia manta, tostarp arī Ķemeru sanatorija. Izsolē piedalījās viens pretendents, kurš arī iegādājās sanatoriju. Tā ir Latvijā reģistrēta juridiska persona, taču pagaidām neko vairāk administrators neatklāja, norādot, ka izsoles uzvarētājam mēneša laikā jānorēķinās par pirkumu un tad tiks atklāta visa informācija.

Pēc kārtas trešajā izsolē lietu kopības sastāvā tika izsolīti uzņēmumam Ominasis Latvia piederošie pieci nekustamie īpašumi Jūrmalā un kustamā manta, kas sastāv no gandrīz 15 000 pozīciju, kā arī grāmatām. Nekustamā īpašuma un kustamās mantas izsoles sākumcena bija noteikta 2,9 miljoni eiro.

Tikmēr aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka Ķemeru sanatorijas pircējs varētu būt šā gada 16. septembrī reģistrētā SIA Park Hotel Ķemeri ar 3000 eiro pamatkapitālu, kuras vienīgais īpašnieks ir Krievijas pilsonis Aleksandrs Gusakovs. Kreics, lūgts komentēt šo informāciju, to nedz apstiprināja, nedz arī noliedza.

Internetā atrodamā informācija liecina, ka Gusakovs ir 2000. gadā dibinātās viesnīcu ķēdes Heliopark Group dibinātājs un īpašnieks. Patlaban Heliopark Group ir 11 strādājošas viesnīcas Krievijā un Vācijā, vēl trīs viesnīcu projekti atrodas realizācijas stadijā. Kopumā šajās viesnīcās ir 1500 numuru. Grupā ietilpst arī kūrortviesnīcas Bāden-Bādenē Vācijā un Krasnajā Poļanā Krievijā.

Kā ziņots, Jūrmalas dome šajā pavasarī apstiprināja Ķemeru teritorijas attīstības vīziju, paredzot šādus infrastruktūras labiekārtošanas darbus – Ķemeru ūdens torņa restaurācija un rekonstrukcija, veidojot to kā tūrisma informācijas centru un visiem pieejamu skatu torni, Ķemeru vēsturiskā parka rekonstrukcija un labiekārtošana, daudzfunkcionāla dabas izglītības centra būvniecība Ķemeros. Nozīmīgas investīcijas paredzētas arī publiskās teritorijas labiekārtošanā un ielu rekonstrukcijā.
0 Komentāru