Komentāri
Ķemeru sanatorija nonāks Krievijas pilsoņa Gusakova īpašumā
Foto: LETA

Ķemeru sanatorija nonāks Krievijas pilsonim Aleksandram Gusakovam piederoša SIA Park Hotel Ķemeri īpašumā.

Kā apstiprināja Arhiidea līdzīpašnieks un valdes priekšsēdētājs Ēriks Grūbe, tiesa ir apstiprinājusi cesijas darījumu starp sanatorijas pircēju SIA Arhiidea un SIA Park Hotel Ķemeri. Līdz ar to Arhiidea visas savas prasījuma tiesības cedējusi Park Hotel Ķemeri, kas pērn rudenī izsolē apliecināja savu gatavību iegādāties Ķemeru sanatoriju, taču noteiktajā laikā nesamaksāja par pirkumu, līdz ar to izsole tika atzīta par nenotikušu.

“Tā kā 3. februārī tiesa cesijas darījumu vēl nebija apstiprinājusi, sanatorijas pirkumu faktiski veica Arhiidea – ieskaitījām savu nodrošināto prasījumu – nepilnu pusmiljonu eiro –, bet turpmākos maksājumus veiks Park Hotel Ķemeri,” skaidroja Grūbe.

Tāpat arī Ķemeru sanatorijas juridiskais īpašnieks turpmāk būs Park Hotel Ķemeri un tuvāko nedēļu laikā tiks iesniegti dokumenti īpašumtiesību pārreģistrēšanai, skaidroja Grūbe.

Viņš piebilda, ka Arhiidea atbildība turpmāk būs sanatorijas atjaunošanas projekta īstenošana – projekta audits un pārprojektēšana atbilstoši jaunā īpašnieka vajadzībām.

Sanatorijas atjaunošanas darbus plānots pabeigt 2017. gadā.

Jau ziņojām, ka Ķemeru sanatorijas attīstībā piedalīsies Krievijas uzņēmēji kopā ar latviešiem un frančiem. Kreditoru kopsapulce apstiprinājusi Ķemeru sanatorijas nekustamā īpašuma pārdošanu tās nodrošinātajam kreditoram SIA Arhiidea, kurš savulaik arī ierosinājis Ķemeru maksātnespēju.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl