Komentāri

Krāpšanās ar kases aparātiem valstij gadā rada pat 100 miljonu eiro lielus zaudējumus, tomēr iecere ieviest jaunus kases aparātus nesen atlikta par vēl pusgadu. Tikmēr atklātībā nonāk arvien jaunas ziņas par to, kā valsts kasei garām slīdējuši nodokļi, kurus apķērīgi uzņēmumi pamanījušies izdzēst no kases aparātu atskaitēm. Nesen šādās manipulācijās pieķerts augstās klases modes preču veikalu tīkls Skala Boutique.

Neoficiāla informācija liecina, ka Skala Boutique veikalos varētu būt sagrozīti kases aparātu dati, izņemot no tiem skaidru naudu un tādējādi izvairoties no nodokļiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Faktu, ka veikalus likts slēgt  Tv3 ziņām apstiprināja arī uzņēmuma pārstāvis Ainis Dāblos. Viņš gan noliedz apzinātu krāpšanos. Maija vidū Valsts ieņēmumu dienests uzsācis resorisko pārbaudi, un licis veikalos nomainīt kases aparātus, kā arī samaksāt it kā nenomaksātus nodokļus. Uzņēmums to arī izdarījis, bet pagājušajā trešdienā tik un tā valsts likusi visus veikalus slēgt, jo uzskatījusi, ka nodokļu parāds ir vēl lielāks.

Tikmēr pašā Valsts ieņēmumu dienestā informāciju par Skala Boutique ne noliedz, ne apstiprina. Jāpiebilst, ka neoficiāli virmo runas par līdzīgiem nodokļu inspektoru atklājumiem vairākos citos lielos ēdināšanas un tirdzniecības uzņēmumos. Tomēr lēmumi par to slēgšanu pieņemti nav. Vēl jo vairāk – maija beigās valdība par pusgadu atlika plānu noteikt jaunas prasības kases aparātiem, kas līdzīgas shēmas stipri apgrūtinātu. Tām bija jāstājas spēkā jau šī gada jūlijā, tomēr pret tām asi iebilda uzņēmēju organizācijas, kas uzstāja, ka neesot laika tam sagatavoties.

Tajā pašā laikā viņa atzīst, ka krāpšanās ar nodokļiem kases aparātos ir sasniegusi pandēmijas līmeni. Pēc Gan Bei skandāla Valsts ieņēmumu dienests sācis pārbaudīt arī citus uzņēmumus, un atklājumi bijuši šokējoši.

Viņa norāda, ka šī krāpšanās valstij esot radījusi vismaz 100 miljonos eiro mērāmu zaudējumu neiegūtajos nodokļos.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl