Kariņš: Neticami, ka faktiski monopols atkritumu apsaimniekošanā Rīgā jau pastāv

Pievienot komentāru
Kariņš: Neticami, ka faktiski monopols atkritumu apsaimniekošanā Rīgā jau pastāv
PAULA ČURKSTE, LETA

Risinot jautājumu par to, vai sludināt ārkārtas situāciju atkritumu saimniecībā Rīgā, ministru prezidents Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) atskārta, ka Rīgā jau pastāv monopolsituācija.

“Neticami, ka faktiski monopols jau pastāv,” pie šāda secinājuma Kariņš nonāca, skaidrojot, kuras kompānijas apņēmušās nodrošināt atkritumu apsaimniekošanu pēc 15. septembra. Izrādās, tās ir tās pašas kompānijas, kas veidotu jauno uzņēmumu “Tīrīga”.

Vienlaikus, kā noskaidroja LNT Ziņas, atkritumu apsaimniekotāji SIA “Lautus” un SIA “Pilsētvides serviss” snieguši atbildes, kas rada šaubas par to spēju turpināt darbošanos Rīgā.

Ministru kabinets trešdien ārkārtas sēdē lēma Latvijas galvaspilsētā izsludināt ārkārtējo situāciju atkritumu apsaimniekošanas jomā.

Ārkārtējā situācija ir īpašs tiesiskais režīms, kā laikā valdībai ir tiesības ierobežot arī pašvaldību institūciju tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Pieņemtais lēmums ļaus īstermiņā turpināt atkritumu apsaimniekošanu tajās vietās, kur iedzīvotājiem nebūs noslēgti atkritumu apsaimniekošanas līgumi. Minētā situācija izveidojās pēc tam, kad Konkurences padome (KP) apturēja Rīgas domes noslēgto līgumu ar atkritumu apsaimniekotāju “Tīrīga”, kas faktiski draudēja galvaspilsētā izveidot monopolstāvokli uz turpmākajiem 20 gadiem.