“Jysk” ar atsevišķu ārēju ieeju plāno atvērt veikalus sešos tirdzniecības centros

0 Komentāru
“Jysk” ar atsevišķu ārēju ieeju plāno atvērt veikalus sešos tirdzniecības centros
IMAGO IMAGES/SCANPIX

Pēc valdības lēmuma, kas ļauj lielajos tirdzniecības centros klātienē strādāt arī veikaliem ar atsevišķu ārēju ieeju, mājsaimniecības preču mazumtirgotājs “Jysk” plāno atsākt sešu veikalu darbu klātienē, pastāstīja “Jysk” mārketinga direktors Andrejs Jerkins.

Viņš sacīja, ka “Jysk” veikalus ar atsevišķu ieeju plānots atvērt Rīgas tirdzniecības centros “Spice”, “Sāga”, “Domina Shopping”, “Mols”, kā arī “Maxima” tirdzniecības centros Saharova ielā un Slokas ielā.

“Tomēr, ņemot vērā faktu, ka šīs ieejas atrodas pircējiem daudz grūtāk sasniedzamās vietās – tas ir, no tirdzniecības centru ārpuses, kur iepriekš bija organizēta tikai preču izsniegšana, nevar uzskatīt, ka ir nodrošināti vienlīdzīgi apstākļi tirdzniecības veikšanai,” atzina Jerkins.

“Jysk” sagaida, ka valdība drīzumā pārskatīs tirdzniecībai noteiktos ierobežojumus, lai novērstu negodīgu konkurenci nozarē. Tostarp Jerkins atzīmēja, ka arī Konkurences padome atzinusi, ka tirdzniecības ierobežojumi var radīt ilgtermiņa sekas konkurencei.

“Savukārt valsts atbalsts ir ierobežots un nespēj ilgtermiņā segt zaudējumus pietiekamā apjomā. Uzņēmumi, kuriem ir liegts pilnvērtīgi strādāt, zaudē arī darbiniekus. Cilvēki, pat saņemot dīkstāves pabalstu, nav gatavi dzīvot neziņā un bezdarbībā,” teica Jerkins.

Tikmēr tirdzniecības centra “Rīga Plaza” vadītāja Irīna Toropova aģentūrai LETA atzina, ka “Rīga Plaza” priecājas par nelielo, bet svarīgo soli tirdzniecības iespēju paplašināšanai. “Pēc jaunajiem grozījumiem Ministru kabineta noteikumos varam nodrošināt darbu vēl dažiem no mūsu nomniekiem,” viņa sacīja.

Ar atsevišķu ārēju ieeju “Rīga Plaza” tiks atvērts veikals “Peek&Cloppenburg”, bet citu veikalu atvēršana, pēc Toropovas teiktā, vēl neesot apstiprināta.

Arī “Rīga Plaza” cer, ka drīz sekos nākamie pozitīvie lēmumi no valdības puses un tirdzniecības centru būs iespējams atvērt pilnībā.

“Esam pierādījuši, ka spējam ievērot visas epidemioloģiskās drošības prasības – nodrošināt vismaz 25 kvadrātmetru platību katram apmeklētājam, kontrolēt cilvēku skaitu tirdzniecības centrā un katrā veikalā individuāli, nodrošināt labu gaisa kvalitāti un ieviest visus pārējos drošības pasākumus. Esam gatavi pielāgoties un spert nepieciešamos soļus, lai droši atvērtu visu tirdzniecības centru pilnībā,” uzsvēra Toropova.

Arī tirdzniecības centra “Alfa” vadība atzinīgi vērtē valdības šīs nedēļas lēmumu, atzina “Alfas” vadītāja Liene Apine.

Līdz ar Ministra kabineta lēmumu, ievērojot epidemioloģiskās prasības, no 20. maija “Alfā” darbu ar atsevišķu ieeju atsāks veikals “Sportland”. Savukārt citi nomnieki, piemēram, “Apranga” un “Zara”, pašreiz vēl izvērtē iespējas atsākt darbu saskaņā ar jaunajiem noteikumu grozījumiem.

0 Komentāru