Jūnijs ir pēdējais mēnesis, kad paredzēts izmaksāt dīkstāves pabalstus

0 Komentāru

Dīkstāves pabalsti iet uz beigām – saskaņā ar pašreizējiem plāniem jūnijs ir pēdējais mēnesis, kad tos paredzēts izmaksāt pandēmijas laikā bez darba palikušajiem cilvēkiem, vēsta TV3 Ziņas.

Kopš pagājušā gada decembra valsts dīkstāves pabalstos, grantos un algu subsīdijās ir izmaksājusi vairāk nekā 145 miljonus eiro. Sākot no jūnija pirmās nedēļas, kad darbu klātienē var atsākt virkne pakalpojumu sniedzēju, būtiski samazinājies to nodokļu maksātāju loks, kam pienākas valsts atbalsts. Tomēr, kā atzīst Valsts ieņēmumu dienestā (VID), joprojām pabalstu saņemšanai piesakās nozares, kurām ir ļauts strādāt, piemēram, jau no marta.

“Nav atsākuši tāpēc, ka ir prasības, un izvērtēja, ka nav izdevīgi, tāpēc nav atsākuši [strādāt]. Tai pašā laikā, ja skaistumkopšanas nozarē atsāka darbību, ievērojot šos nosacījumus, visi vienlaikus kā iepriekš strādāt nevar, tad pēc izveidota grafika, piemēram, pieci meistari katru piekto dienu iznāk darbā, līdz ar to veidojas šis dīkstāves periods, un par šo dīkstāves periodu viennozīmīgi pabalsts pienākas. Ja nodokļu maksātājam nav aizlieguma un viņš var sākt strādāt, viņam ir jāsāk strādāt,” skaidroja VID Nodokļu nomaksas veicināšanas pārvaldes direktores vietniece Ina Reinšmite.

VID neslēpj, ka šajā laika periodā atklāti arī vairāki negodprātīgi uzņēmēji.

“Autoserviss sniedz iesniegumu pabalsta saņemšanai un kā pamatojumu norāda, ka nav atsācis darbību. Bija arī tādi gadījumi, kad mēs braucām uz pārbaudi un konstatējām, ka īstenībā serviss strādā, bet prasa pabalstu, un tam arī nav ierobežojumu strādāt,” piemēros dalās VID Nodokļu nomaksas veicināšanas pārvaldes direktores vietniece.

Ministru kabineta noteikumi paredz, ka valsts piešķirtos pabalstus var maksāt vēl tikai par šo – jūnija – mēnesi. Kas notiks pēc 30. jūnija, patlaban nav zināms. Ekonomikas ministrijā norāda, – viss atkarīgs no epidemioloģiskās situācijas.

“Viss ir atkarīgs no tā, kādi lēmumi tiks pieņemti par turpmākajiem ierobežojumiem valstī, ņemot vērā šo te Covid-19 izplatību un rādītājus. Jautājums, vai tiks turpinātas šīs trīs atbalsta programmas noteiktā apmērā, piemēram, tiešām attiecināt tikai uz ierobežotajām nozarēm, piemēram, ja uzlabojas situācija, tiks lemts par papildu stimuliem uzņēmējdarbības tālākai attīstīšanai pēc šīs dīkstāves. Kāda būs īstā plānu realizācija, redzēsim nākamajās divās, trijās nedēļās,” teica Ekonomikas ministrijas Iekšējā tirgus departamenta pārstāve Ilze Lore.

Vienlaikus gan jāatzīmē, ka Nevakcinētie pakalpojumu sniedzēji dīkstāves atbalstam varēs pieteikties arī par jūniju. Proti, šonedēļ darbu klātienē varēja atsākt virkne pakalpojumu sniedzēju, ja tie ir vakcinējušies pret Covid-19 vai pēdējā pusgada laikā pārslimojuši.

0 Komentāru