JKP aicina Vitenbergu tuvākajā laikā izvērtēt “Tet” vadības darbu Gulbim piemērotā aizdomās turētā statusa dēļ

8 komentāri
JKP aicina Vitenbergu tuvākajā laikā izvērtēt “Tet” vadības darbu Gulbim piemērotā aizdomās turētā statusa dēļ
EMĪLS DESJATŅIKOVS, F64

Jaunā konservatīvā partija (JKP) aicina ekonomikas ministru Jāni Vitenbergu (KPV LV) jau tuvākajā laikā izvērtēt SIA “Tet” vadības darbu, ņemot vērā uzņēmuma valdes priekšsēdētājam Jurim Gulbim piemēroto aizdomās turētā statusu.

JKP līderis, tieslietu ministrs Jānis Bordāns 26.oktobrī pēc koalīcijas partiju sēdes pauda sašutumu, ka “kā izrādās, “Tet” vadītājs ilgstoši bijis statusā, kas tagad vainagojies ar apsūdzības uzrādīšanu”.

“Tas ir bijis ļoti būtisks korporatīvās kultūras pārkāpums gan visu šo laiku, gan arī būs, ja mēs uz to nereaģēsim,” teica Bordāns.

Ministrs pauda, ka Ekonomikas ministrija un Vitenbergs aicināti tuvākajā laikā izvērtēt “Tet” vadības darbu un kā akcionāram lemt attiecībā par turpmākajām darbībām.

Lasi vēl: “Tet” vadītājam uzrādītas apsūdzības par iespējamu līdzdalību krāpšanā digitālās televīzijas ieviešanā

Kā vēstīts, TV3 raidījums “Nekā personīga” svētdien, 25.oktobrī, vēstīja, ka prokuratūra ir uzrādījusi apsūdzības “Tet” valdes priekšsēdētājam Gulbim un vēl četrām personām par iespējamu līdzdalību krāpšanā digitālās televīzijas ieviešanā, uzņēmumam nodarītos zaudējumus lēšot 7 585 533 eiro apmērā. Savukārt neilgi pēc sižeta “Tet” izplatīja paziņojumu masu medijiem, kurā apstiprina, ka 2010.gadā uzsāktā kriminālprocesā šobrīd ir uzrādītas apsūdzības arī “Tet” valdes priekšsēdētājam un Juridiskās daļas direktoram.

Tiesībsargi uzskata, ka “Kempmayer” saistību pārņēmējs kompānija “Hannu Digital” ciparu televīzijas projektā tika iesaistīts mākslīgi un Gulbis izmantojis “Lattelecom” (tagad – “Tet”) īpašnieku un padomes uzticību. Gulbis apsūdzībai nepiekrīt. Gulbis no amata nav atstādināts, bet uzņēmuma padome noalgojusi kriminālistikas ekspertus, kuriem līdz gada beigām jāpārbauda Gulbim un pārējiem darbiniekiem inkriminētie noziegumi.

“Tet” padomes priekšsēdētājs Gatis Kokins informējis, ka padomei bijusi iespēja iepazīties ar apsūdzību. “Mēs neesam tiesneši un negribam šādu tiesneša lomu pildīt. Proti, lemt, vai tas, kas tur ir rakstīts, ir taisnība vai nav taisnība. Tā kā mēs zinām no līdzīgiem citiem gadījumiem, ka līdz tiesai un gala spriedumam ir pietiekoši ilgs laiks, bija skaidrs, ka tas lēmums jāpieņem ātrāk. Un tad mums bija diskusija, vai izvēlēties kādu auditoru vai juridisko iestādi, bet prevalēja viedoklis, ka mums bija vajadzīgi tieši kriminālistikas eksperti. Pasaulē ir virkne pazīstamu lielu kriminālistikas firmu, no kurām vienu mēs izvēlējāmies. Šā gada 1.decembrī mēs ceram uz rezultātiem,” informējis Kokins.

Pēc Kokina vārdiem, ja ekspertu atzinums liecināšot par krimināliem nolūkiem, mērķiem un darbībām, “tad neapšaubāmi mūsu lēmums būs ļoti kategorisks un straujš”, bet līdz tam padome Gulbi no amata neatstādinās.

Kā uzsvērts uzņēmuma paziņojumā, “Tet” “kapitāla daļu īpašnieki, padome un valde ārkārtīgi nopietni izturas pret izveidojušos situāciju un veic visas nepieciešamās darbības precīzai lietas apstākļu noskaidrošanai”, tomēr “līdz pilnīgai visu lietas apstākļu noskaidrošanai abas uzņēmuma amatpersonas turpina pildīt savus darba un amatu pienākumus, kā arī saglabā padomes uzticību”.

Vienlaikus prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka atzina, ka prokuratūrai noteikti nebūs saistošs kriminālistikas firmas atzinums par apsūdzību “Tet” valdes priekšsēdētājam Jurim Gulbim un vēl četrām personām. Nevienam no apsūdzētajiem drošības līdzekļi nav piemēroti.

Tāpat ziņots, ka “Tet” konsolidētais apgrozījums pērn bija 227,603 miljoni eiro, kas ir par 7,4% vairāk nekā gadu iepriekš, bet koncerna peļņa saruka par 13,3% un bija 36,202 miljoni eiro.

“Tet” pieder valstij AS “Publisko aktīvu pārvaldītājs “Possessor”” personā (51%) un telekomunikāciju kompānijas “Telia Company” meitasuzņēmumam “Tilts Communications” (49%). “Tet” grupā ir uzņēmumi “Tet”, “Citrus Solutions”” “Data Experts”, “Helio Media” un “Baltijas datoru akadēmija”. “Tet” pieder 23% SIA “Latvijas mobilais telefons” daļu.

8 komentāri