Jelgavā ražos šokolādi bez cukura un ar divreiz mazāku kaloriju daudzumu

11 komentāri

Piektdien, 3. novembrī, Jelgavā atklāta jauna šokolādes fabrika. Ražotnē investēti vairāk nekā 10 miljoni eiro.

Tā ir laba ziņa apkaimes ekonomikai. Fabrika jau pašlaik nodrošina darbavietas 60 cilvēkiem un īpašnieku plānos ir darbību izvērst vēl plašāk. Uzņēmums, kas uzcēlis fabriku, reģistrēts Kiprā, un tā saknes meklējamas Krievijā. Toties šokolādi iecerēts eksportēt pa visu pasauli.

Šokolādes fabrika ar nosaukumu “Chocolette Confectionary” sevi pieteikusi ar ambicioziem attīstības plāniem – ražot 5000 tonnu našķu gadā, ko tirgot lielākajos Eiropas tirgos, Skandināvijā, Āzijā un ASV. Uzņēmuma pārstāvji uzsver, ka ražo unikālu produktu – šokolādi ar uz pusi samazinātu kaloriju daudzumu un bez cukura. Uzņēmums tapis, investējot 10 miljonus eiro.

Anastasija Repina
SIA “Chocolette Confectionary” valdes locekle

Mūsu uzņēmuma galvenais birojs atrodas Londonā, bet investori ir starptautiski, pārsvarā no Eiropas.

Uzņēmums, kuram pieder šokolādes fabrika, reģistrēts Kiprā, bet sākotnēji piederējis Krievija pilsonim. Par iemesliem, kāpēc ražotnes celtniecībai izvēlēta Latvija, tiek minēts izdevīgais ģeogrāfiskais novietojums un labvēlīgā investīciju vide.

Guntars Dzērve
SIA “Chocolette Confectionary” attīstības direktors

Mums ir starptautiska kompānija, mums ir partneri no Šveices, no Vācijas, mums ir pasaules labākās iekārtas. Latvija ir laba vieta loģistikai, un Latvijā ir daudz labu speciālistu, Latvija ir tilts starp austrumiem un rietumiem.

Fabrikas atklāšanas ceremoniju sākotnēji bija plānojis apmeklēt arī ekonomikas ministrs, tomēr beigās savā vietā atsūtīja ministrijas parlamentāro sekretāru.

Jānis Upenieks
Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs

Mūsu valstī tiek investēti 10 miljoni, šeit šobrīd strādā 60 un vairāk darbinieku, un investīcijas tiks attīstītas vēl vairāk. Novēlu veiksmi un izdošanos šiem uzņēmējiem, mūsu valstij tas ir kā ieguvums.

Fabrikas sortimentā šobrīd ir 5 produkcijas veidi.

11 komentāri