Jaunie uzņēmumi spiesti pamest ”Creative Andrejsala” telpas

Komentāri

“Patlaban uzsākta pakalpojumu sniegšana, jaunu projektu attīstība, bet šobrīd ir tā, ka arī mēs palūdzām visiem uzņēmumiem atbrīvot telpas,” stāsta Liene Kuplā, radošo industriju biznesa inkubatora “Creative Andrejsala” projektu vadītāja, norādot uz problēmām, ko radījusi Eiropas fondu naudas izmantošanas sistēmas maiņa.

”Mēs saprotam, ka birokrātiski un ”uz papīra” tā pāreja varēja būt saraustīta, bet tas, ko vajadzēja panākt, ir, ka komersants šo pāreju nejūt,” sacīja L. Kuplā.

Jaunajiem uzņēmējiem būtisks atbalsts līdz šim bijuši biznesa inkubatori, kas devuši uzņēmumiem telpas, tos konsultējuši un atbalstījuši arī finansiāli. Latvijā šī sistēma, kas darbojas aptuveni piecus gadus, šobrīd atrodas pārmaiņu priekšā, jo tā veidota par Eiropas fondu naudu un šis atbalsta periods beidzas un šobrīd ir noteikts pārejas periods. Tas dara bažīgus jaunos uzņēmējus.

Šobrīd lielākā daļa biznesa inkubatoru savu darbību plāno beigt vai jau ir beiguši, jo beidzas to līgums ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA).

Nākamajos gados šādam jauno uzņēmumu atbalstam varētu tikt atvēlēti 25 miljoni eiro, taču tā ir mazāka summa nekā iepriekš.

Kopumā inkubatorā ”Creative Andrejsala” līdz šim darbojās aptuveni 130 uzņēmumu. Turklāt jaunie uzņēmumi koncentrējās uz kvalitatīva un eksportspējīga produkta radīšanu. No zināmākajiem uzņēmumiem vai projektiem, kas ir bijuši Andrejsalas inkubatorā, ir zīmols ”Zofa”, grupa ”Instrumenti” un patlaban vēl birojs un studija tur ir grupai ”The Sound Poets”. Telpās ir arī režisora Andra Gaujas kinostudija, tikko pirmizrādi piedzīvojusi viņa filma ”Izlaiduma gads”.

Vidēji ik gadu Latvijā rodas ap 16 tūkstošiem jaunu uzņēmumu. Populārākās jomas ir mazumtirdzniecība, juridiskie un grāmatvedības pakalpojumi, kā arī būvniecība.

Lai arī šogad, visticamāk, neizdosies pārsniegt iepriekšējo gadu rādītājus un jaundibināto uzņēmumu rekordu 2011. gadā, tomēr uzņēmumu ”demogrāfiskie rādītāji” ir pozitīvi un, tēlaini izsakoties, dzimstība krietni pārsniedz mirstību. Vidēji ik gadu no komercreģistra tiek izslēgti ap trim tūkstošiem komersantu. Tikmēr reģistrēti Latvijā šogad ir teju 12 tūkstoši jaunu uzņēmumu.

Plašāk par šo tematu – pievienotajā video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl