Jaunais regulējums, ka ar kodu karti vairs nepietiks 30 eiro pārskaitīšanai, tuvākajos gados būs visur Eiropā

0 Komentāru
Jaunais regulējums, ka ar kodu karti vairs nepietiks 30 eiro pārskaitīšanai, tuvākajos gados būs visur Eiropā
Ilustratīvs foto

Tuvāko gadu laikā jaunais regulējums kodu karšu lietošanai internetbankās – ka ar kodu kartēm vairs nepietiks, pārskaitot summas, kas lielākas par 30 eiro -, tiks ieviests visā Eiropas Savienībā. Piemēram, Lietuvā tas jau darbojas, vēsta TV3 Ziņas.

Jau ziņojām, – lai veiktu darījumus internetbankā, nākamgad papildus kodu kartei būs nepieciešams vēl kāds identifikācijas instruments, un bankas patlaban strādā pie risinājumiem.

Izmaiņas Latvijā stāsies spēkā nākamgad pavasarī, un līdz šim laikam bankām jāizšķiras, kādā veidā papildu drošības sistēmu ieviest. Banku pārstāvji gan sola, ka neērtības iedzīvotājiem jaunā kārtība neradīs.

“Tas nebūs vienāds risinājums visām bankām, – tas var būt e-paraksts, ID, mobilās aplikācijas, īsziņa, jau zināmie kodu kalkulatori,” skaidro Latvijas Komercbanku asociācijas pārstāve Baiba Melnace.

Vienīgā banka Latvijā, kas tā dēvēto stingrās autentifikācijas sistēmu jau ieviesusi, ir Citadele, kas iespēju internetbankai piekļūt bez kodu kartes klientiem piedāvā jau gadu. Citadeles bankas autorizācijas rīks MobScan ir integrēts bankas mobilajā aplikācijā un aizsargāts ar PIN kodu. Tādējādi maksājumiem nepieciešamais unikālais kods ir papildus aizsargāts gadījumam, ja telefons tiek pazaudēts vai nozagts.

Veicot pārskaitījumus virs 30 eiro internetbankā, ar kodu karti vairs nepietiks

Video

0 Komentāru