1 komentārs
Ja pēdējie 12 mēneši būtu eksāmens deputātiem un valdībai, tas nebūtu nokārtots – ziņo laikraksts

“Ja šie 12 mēneši būtu kā eksāmens valdībai un parlamentam, tad noteikti tas nebūtu nokārtots. Absolūti neveiklās kustības mikrouzņēmumu kontekstā, specifiskā maniere, kā tika virzīta potenciālā VID vadītāja, klaigas un tukši solījumi attiecībā pret solidaritātes nodokli, ārvalstu investīciju sarukums un vēl, un vēl… Labi, ka caur biezo mākoni centās izlauzties kāds saules stars, vismaz nedaudz kompensējot nedienu uzvaras gājienu, – tā piektdien vēsta laikraksts “Dienas Bizness”.

Biznesa laikraksts atgādina, ka šogad stājās spēkā diferencētais neapliekamais minimums – līdz ar to tas vairs netiek piemērots visiem vienādi, bet ir atkarīgs no ienākumu apmēra. Šis tiek raksturots kā “jaunums, ko nesajutām”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt jo īpaši tiek kritizēta “mikronodokļa makroproblēma” jeb jezga ar šā nodokļa izmaiņām, kas rezultējās teju ar Saeimas atlaišanu un sadusmoja ļoti lielu daļu sabiedrības.

Savukārt kā “neizdevies šahs un mats” tiek raksturots skaļais Valsts ieņēmumu dienesta (VID) jaunā vadītāja meklējumu process.

Tāpat tiek pieminēts “bagātnieku kara nodoklis” – jeb tā dēvētais solidaritātes nodoklis, kurš tika ieviests 2016. gadā skaļas kritikas fonā. Nodoklis tika piemērots tai atalgojuma daļai, kura pārsniedz valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu griestus un skar apmēram 5000 darbspējas vecuma cilvēkus. Uzņēmēji solidaritātes nodoklim iebilda, tomēr no politiķiem saņēma mānīgu mierinājumu, ka gan jau pēc dažiem mēnešiem valsts no tā atteiksies, raksta “Dienas Bizness”.

Savukārt ārvalstu investori 2016. gadā Latvijai ir metuši līkumu. “Šo jau var sākt par sāli brūcē,” raksta Dienas Bizness. Jau gada pirmajā pusē strauji samazinājies ārvalstu tiešo investīciju apmērs Latvijā – tā ir trīs reizes mazāka nekā pirms finanšu krīzes.

Savukārt banku nozarē šogad liela uzmanība tika veltīta naudas atmazgāšanas novēršanai. Zināmu mulsumu daudziem sagādāja savdabīgās anketas, kas bija jāaizpilda katram bankas klientam. Pašas bankas anketēšanu pamatoja ar normatīvajiem aktiem, kas vērsti uz populistiski nozīmīgu personu, to ģimenes locekļu, mīļāko un draugu padziļinātu pārbaudi korupcijas risku novēršanai, kā arī terorisma finansēšanas riskiem, tomēr jautājumi bija visai specifiski un ne vienmēr saprotami.

TOP komentāri

  • SO.
    0 0 0

    SO.

    Tā kā tas nav eksāmens, tad par labu darbu būs krietns algas pielikums un gan jau izraks ari prēmijas, kuras varbūt citādi nosauks.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl