Ja Jaunais vilnis pametīs Jūrmalu, “tas nebūs nekas traģisks”, domā uzņēmēji

2 komentāri
Ja Jaunais vilnis pametīs Jūrmalu, “tas nebūs nekas traģisks”, domā uzņēmēji
Konkursa ''Jaunais vilnis 2013'' koncerts ''Dzintaru koncertzālē''. (FOTO: LETA)

Izmaiņas būs jūtamas, bet tas nebūs nekas traģisks, konkursa Jaunais vilnis iespējamo aiziešanu no kūrortpilsētas komentē Jūrmalā satiktie uzņēmēji.

Starptautiskais jauno izpildītāju konkurss Jaunais vilnis šogad Jūrmalā aizvadīja jau divpadsmito vasaru. Krievijas kultūras ministrs Vladimirs Medinskis, nedēļas nogalē viesojoties Latvijā, paziņoja, ka konkursu varētu pārcelt uz kādu citu, Krievijas pilsētu.

Ko par to Jaunā viļņa pārcelšanu uz citu vietu saka Jūrmalas uzņēmēji un iedzīvotāji?

Dzintaru koncertzāle pašlaik piedzīvo plašus būvniecības un restaurācijas darbus. Zāles valdes priekšsēdētājs par Jaunā viļņa iespējamu aiziešanu pagaidām dzirdējis tikai medijos.

Ar pašiem konkursa rīkotājiem joprojām ir spēkā sadarbības līgums, pirms mēneša rezervēts arī laiks nākamās vasaras konkursam.

Taču – ja nu tiešām Jaunais vilnis aizietu koncertzāle vasaras vidū tukša nepaliktu, norāda koncertzāles vadība.

Jaunā viļņa rīkotāji pagaidām no komentāriem atsakās. Laikrakstam Diena konkursa izpilddirektors vien ieminējies, ka lielāka skaidrība par nākotni varētu būt decembrī, pašlaik ritot sarunas ar Maskavu.

Viesnīca Jūrmala SPA ir viena no centrālajām naktsmītnēm konkursa laikā, tad šeit ir 100% noslogojums.

Taču viesnīcas saimnieki nepaļaujas vien uz šiem vasaras turīgajiem klientiem, bet plāno darbību visam gadam.  Ja nebūs Jaunā viļņa, tad to vietā tūrisma kompānijas no Skandināvijas esot gatavas nodrošināt viesus.

Turklāt kaimiņi skandināvi esot tie, kuri bieži Jūrmalā atgriežas arī aukstajā sezonā.

Aptuvenas aplēses liecina, ka Jaunais vilnis, aizpildot viesnīcas, koncertzāli un popularizējot Jūrmalu, piesaistot 14 miljonus eiro gadā. Taču oficiāli aprēķini nav veikti.

Plašāk par šo tematu – LNT Ziņu sagatavotajā sižetā!

2 komentāri