Izsludina konkursu uz divu “LDz Cargo” padomes locekļu amatiem

1 komentārs
Izsludina konkursu uz divu “LDz Cargo” padomes locekļu amatiem

VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) izsludinājis atklātu konkursu uz diviem meitasuzņēmuma SIA “LDz Cargo” padomes locekļu amatiem, liecina informācija uzņēmuma mājaslapā.

Viens padomes loceklis nepieciešams ar kompetenci transporta, loģistikas un klientu attiecību pārvaldības jomā, bet otra padomes locekļa kompetence būs stratēģija, biznesa attīstība un pārmaiņu vadība, tostarp vismaz vienam padomes loceklim jāatbilst neatkarīga padomes locekļa prasībām.

“LDz Cargo” padomes locekļu amatiem kandidātiem nepieciešamas valsts valodas zināšanas C1 līmenī un angļu valodas zināšanas B2 līmenī atbilstoši Eiropas kopīgajām nostādnēm valodu apguvei un krievu valodas zināšanas vismaz B2 līmenī padomes locekļa uzdevumu profesionālai izpildei nepieciešamā apjomā.

Tāpat kandidātiem nepieciešama augstākā akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība atbilstoši kompetences jomai (finansēs/ekonomikā, tiesību zinātnē, vadības zinātnē, biznesa vadībā, transportā/loģistikā, inženierzinātnē vai citā pielīdzināmā jomā), nevainojama reputācija un vismaz triju gadu pieredze vidējas vai lielas kapitālsabiedrības (no tiem vismaz divu gadu nepārtraukta pieredze vienā uzņēmumā) valdes vai padomes locekļa amatā.

Padomes loceklim ar kompetenci transporta, loģistikas un klientu attiecību pārvaldības jomā pēdējo 10 gadu laikā jābūt vismaz triju gadu darba pieredzei vadošā amatā transporta, loģistikas un klientu attiecību pārvaldības jomā.

Tāpat kandidātam jābūt zināšanām un izpratnei klientu attiecību un servisa vadībā, kā arī ilgtermiņa biznesa attiecību veidošanā, zināšanām un izpratnei par transporta/loģistikas jomas izaicinājumiem, tai skaitā arī dzelzceļa darbībā, zināšanām un izpratnei par valsts kapitālsabiedrību darbību un to pārvaldi, normatīvo aktu izstrādi, pielietošanu un interpretāciju transporta/loģistikas nozarē.

Savukārt padomes loceklim ar kompetenci stratēģijas, biznesa attīstības un pārmaiņu vadības jomā pēdējo 10 gadu laikā ir jābūt vismaz triju gadu darba pieredzei vadošā amatā uzņēmuma un komandas vadībā, kā arī vismaz triju gadu darba pieredzei vadošā amatā biznesa attīstībā, stratēģijas izstrādē, īstenošanā un izpildes uzraudzībā.

Tāpat šim kandidātam jābūt zināšanām un izpratnei par valsts kapitālsabiedrību darbību, korporatīvo pārvaldību, uzraudzību, uzņēmumu un komandas vadību, iesaistīto pušu vadību, biznesa ētiku un jautājumiem, kas saistīti ar pārmaiņu vadību.

“LDz Cargo” padomes locekļa amata pienākumu pildīšanai nepieciešamas šādas kompetences – orientācija uz rezultātu sasniegšanu, attīstību un stratēģiskais redzējums, spēja veidot pozitīvas, uz komandas sadarbību orientētas attiecības, lai sekmētu kapitālsabiedrības mērķu un rezultātu sasniegšanu, spēja pieņemt lēmumus īsā laika posmā paaugstināta riska apstākļos un uzņemties atbildību, pārliecināšanas, komunikācijas un argumentācijas prasmes, spēja formulēt un prezentēt viedokli.

“LDz Cargo” padomes locekļu kandidātu atlasei un novērtēšanai piesaistīta personāla atlases kompānija SIA “Pedersen & Partners”.

Padomes locekļu amata kandidāti var pieteikties līdz 1.oktobrim. Padomes locekļa mēneša bruto atlīdzība paredzēta 2249 eiro.

Kandidātu atlase notiks vairākās kārtās. Atkarībā no valstī noteiktajiem pulcēšanās ierobežojumiem saistībā ar Covid-19 vīrusu intervijas notiks attālinātā režīmā. Par iespējamo pāreju uz intervijām klātienē kandidātu atlases un nominācijas laikā lēmumu pieņems nominācijas komisija.

“LDz Cargo” padomē patlaban strādā padomes priekšsēdētāja Baiba Beatrise Sleže un padomes loceklis Edvīns Korneliuss. Iepriekšējā padomes priekšsēdētāja Silvija Dreimane amatu atstāja 1.septembrī.

1 komentārs