Izmaiņas PVN likumā: no nākamā gada varētu mainīties ogu, augļu un dārzeņu cenas

Komentāri

Ogām, augļiem un dārzeņiem nākamgad vajadzētu kļūt lētākiem – ar tādu cerību valdībā otrdien, 3. oktobrī, tika atbalstīti arī grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa PVN likumā, kas paredz, ka nākamos trīs gadus svaigai Latvijai raksturīgai augu valsts produkcijai piemēros samazināto, 5% PVN likmi.

Vietējo lauksaimnieku mudināta, Zemkopības ministrija šādas izmaiņas rosināja jau pirms kāda laika. Samazinātās PVN likmes mērķis esot apkarot ēnu ekonomiku un palielināt augļu, ogu un dārzeņu patēriņu. Savukārt lauksaimnieki cer, ka tādējādi pieaugs Latvijā audzēto produktu konkurētspēja, salīdzinot ar ievestajiem. Lauksaimnieku organizācijas arī uzskata, ka PVN likme jāsamazina arī citiem produktiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr tirgotāji un ekonomisti izteikuši šaubas, ka pazeminātā PVN likme patiešām garantēs, ka šiem produktiem ilgstoši būs zemākas cenas veikalu plauktos.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl