Izmaiņas PVN likumā: no nākamā gada varētu mainīties ogu, augļu un dārzeņu cenas

Komentāri

Ogām, augļiem un dārzeņiem nākamgad vajadzētu kļūt lētākiem – ar tādu cerību valdībā otrdien, 3. oktobrī, tika atbalstīti arī grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa PVN likumā, kas paredz, ka nākamos trīs gadus svaigai Latvijai raksturīgai augu valsts produkcijai piemēros samazināto, 5% PVN likmi.

Vietējo lauksaimnieku mudināta, Zemkopības ministrija šādas izmaiņas rosināja jau pirms kāda laika. Samazinātās PVN likmes mērķis esot apkarot ēnu ekonomiku un palielināt augļu, ogu un dārzeņu patēriņu. Savukārt lauksaimnieki cer, ka tādējādi pieaugs Latvijā audzēto produktu konkurētspēja, salīdzinot ar ievestajiem. Lauksaimnieku organizācijas arī uzskata, ka PVN likme jāsamazina arī citiem produktiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr tirgotāji un ekonomisti izteikuši šaubas, ka pazeminātā PVN likme patiešām garantēs, ka šiem produktiem ilgstoši būs zemākas cenas veikalu plauktos.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl